Souhrn z Nintendo Direct: Partner Showcase

Souhrn z Nintendo Direct: Partner Showcase

Star Wars: Battlefront Classic Collection, Epic Mickey: Rebrushed, Grounded, Pentiment či KCD

Zdroj: Disney
21. 2. 2024

Na dnešní odpoledne si společnost Nintendo nachystala další ze svých prezentací Nintendo Direct, jež byla tentokrát věnována titulům, které vyjdou v první polovině letošního roku, ale nestojí za nimi samotné Nintendo. To ale samozřejmě neznamená, že by nedošlo na zajímavé kousky, právě naopak. Kromě toho jsme se dočkali i potvrzení jedné z nejvýraznějších spekulací poslední doby, ale třeba také z našeho pohledu očekáváné vydání Kingdom Come: Deliverance na Switch. Co všechno se tedy během dnešního Nintendo Direct: Partner Showcase ukázalo?

STAR WARS: Battlefront Classic Collection

Původní Star Wars: Battlefront se u příležitosti svého 20. výročí vrací v klasické kolekci a s řadou novinek, a to nejen pro Nintendo Switch. Dočkáme se bitev na nových mapách i s novými postavami, přičemž první hru obohatí lokace Jabbova paláce, Battlefront II pak rozšíří noví hrdinové, konkrétně Kit Fisto a Asajj Ventress, a lokace Bespin: Cloud City, Rhen Var: Harbor, Rhen Var: Citadel a Yavin 4: Arena, čímž však bonusy nekončí. Novinkou bude také režim Hero Assault, nebude ale chybět ani multiplayer až pro 64 hráčů. Star Wars: Battlefront Classic Collection vychází pro Nintendo Switch a PlayStation 4 a PlayStation 5 už 14. března 2024.

Grounded

Samotnou prezentaci odstartovalo Grounded, které se tak stalo první oznámenou exkluzivitou mířící z Xboxu na další platformu, vydáním ji však předběhne Pentiment, jehož se dočkáme již zítra, v obou případech pak jde o tituly od studia Obsidian Entertainment vydané v roce 2022. Grounded je zajímavá survival kooperace, která zažila už velký úspěch a zájem po vydání v roce 2020 v rámci předběžného přístupu. Drobný svět Grounded a jeho nástrahy budou moci hráči na Nintendu Switch okusit 16. dubna 2024.

Disney Epic Mickey: Rebrushed

Epic Mickey se vrací, a to díky nové verzi Disney Epic Mickey: Rebrushed. Pohledná a kouzelná plošinovka z roku 2010 původně pro Nintendo Wii se po letech dočkala péče od studia Purple Lamp a THQ Nordic, který ji hodlá vydat ještě letos. Ve hře se oblíbený myšák zmocní magického štětce, díky němuž může manipulovat s neobyčejným světem, v němž se ocitne. Původní hra využívala k malování přednosti samotného Wii, proto je otázkou, jak s těmito sekvencemi naloží verze pro Switch.

Endless Ocean Luminous

Dalším návratem z Nintenda Wii je Endless Ocean Luminous. Původní hru Endless Ocean od studia Arika vydanou Nintendem v roce 2007 o dva roky později následovalo pokračování Endless Ocean: Adventures of the Deep, přičemž oba tituly hráče uhranuly možnostmi potápění a podmořským světem, který lákal k prozkoumávání. Nový díl s podtitulem Luminous umožní zkoumat hlubiny společně až se třiceti hráči, přičemž trailer láká na 500 druhů podmořských živočichů. Rozhodně tedy bude co objevovat. Endless Ocean Luminous vychází na Nintendo Switch 2. května 2024.

World of Goo 2

Znovu se ukázalo i World of Goo 2, pokračování pozoruhodné logické hry z roku 2008, které bylo oznámeno v prosinci během The Game Awards 2023. Nyní už víme, že hra vyjde na Nintendo Switch, ale také známe přesné datum vydání, které není příliš vzdáleno – 23. května 2024. World of Goo 2 každopádně vyjde i na PC, a to pro Windows, Mac i Linux prostřednictvím Epic Games Store nebo přímo oficiální stránky, ovšem na Switchi bude mít hra exkluzivně kooperaci až čtyř hráčů.

Další hry pro Switch

Na Switch míří i další hry, jak ukázal krátký sestřih. V něm nalezneme hry Snufkin: Melody of Moominvalley, která vyjde 7. března, Tales of Kenzera: Zau s datem 23. dubna, Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- Sweep The Board vycházející 26. dubna, pro nás velice zajímavé Kingdom Come: Deliverance, které vychází 15. března a věnovali jsme mu i samostatný článek, dále Contra: Operation Galuga vycházející 12. března, a již zmíněný Pentiment, který vychází zítra a postrádá svou dosavadní exkluzivitu.

SOUTH PARK: SNOW DAY!

Dočkali jsme se i nového traileru z nejnovější hry ze světa South Parku, jejíž vydání je naplánováno na 26. března 2024. South Park: Snow Day! je co-op hra, v níž se pustíme do akčních soubojů a střetů, v nichž nám nebudou zbraní jen sněhové koule. Na hře pracuje studio Question Games a kromě Switche vychází i na PC, PlayStation 5 a Xbox Series.

Shin Megami Tensei V: Vengeance

Monster Hunter Stories

Another Crab’s Treasure

Penny’s Big Breakaway

Super Monkey Ball Banana Rumble

Nové hry v nabídce Nintendo Switch Online

FANTASY LIFE i: The Girl Who Steals Time

ENDER MAGNOLIA: Bloom in the mist

Unicorn Overlord

SWORD ART ONLINE Fractured Daydream

GUNDAM BREAKER 4

Pepper Grinder

Připravujeme podrobnosti…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru