Meta zdražuje Quest 2 o 100 dolarů a přidává Beat Saber

Po dvou letech namísto zlevnění přišlo zdražení o 2,5 tisíce korun. Brzy dorazí nástupce

Zdroj: Meta
27. 7. 2022

Zatímco Sony zveřejnilo nové informace o připravovaném headsetu PlayStation VR2, společnost Meta se pro změnu rozhodla oznámit výrazné zdražení svých VR headsetů (Oculus) Quest 2, a to o rovných 100 dolarů. Změna se dotkne i dalšího příslušenství. Společnost to vysvětluje možnostmi a potřebou investovat do dalšího vývoje a tím i posouváním technologie VR kupředu.

Headsety od Mety (dříve Facebook, resp. Oculus) patří mezi ty levnější, 128GB variantu bylo možné zakoupit za 299 dolarů a 256GB verzi za 399 dolarů. Od příštího měsíce se však jejich cena zvýší o sto dolarů, tedy na 399 a 499 dolarů. Jedná se tedy o navýšení ceny o 33 % v levnější verzi a o 25 % u dražší verze. Je pochopitelné, že náklady stále rostou a porostou i nadále vzhledem k situaci s čipy a dalším faktorům v poslední dvou letech, přesto se jedná o značně velký skok v ceně produktu. „Úpravou ceny Quest 2 můžeme nadále investovat do průlomového výzkumu a vývoje nových produktů, které posouvají odvětví VR do nových výšin,“ píše se ve vydaném prohlášení.

V minulosti se Meta, respektive tehdy ještě Oculus, snažila cenu snížit, což jsme mohli zaznamenat u vydání samotného Quest 2, zatímco původní Quest stál v roce 2019 399 dolarů. Toho bylo docíleno využitím některých revizí a mnoha úprav samotného headsetu, kdy došlo ke změně materiálu jeho částí či přechodem z OLED technologie na LCD. Meta však slibuje, že mají ambiciózní plán do budoucna, který budou moci uskutečnit právě i díky této změně. Koncem roku má být navíc uveden nový headset s označením Project Cambria, později jej má následovat i nová generace Questu.

Meta tedy nepřichází s žádným vylepšením headsetu ani jinými zásadními novinkami. Snad jako „omluvu“ však nabízí populární rytmickou hru Beat Saber zdarma každému, kdo si od 1. srpna do konce roku headset zakoupí. Jedinou podmínkou je zařízení aktivovat do 31. ledna 2023 na účtu, kde dosud není Beat Saber vlastněn. Na základě toho si posléze mohou uživatelé hru do 14 dní bezplatně stáhnout.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru