PS VR2 láká na uživatelské funkce nového headsetu

Jak budeme sledovat okolí, jak si nastavíme bezpečnou herní oblast a jak se budeme točit

Zdroj: Sony
26. 7. 2022

Společnost Sony bez předchozího upozornění zveřejnila další informace o headsetu PlayStation VR2 na svém PS Blogu. Firma už se nemůže dočkat, až sami okusíme hry a zážitky pro novou generaci virtuální reality a aby nám čekání lépe utíkalo, nabídl výrobce pohled na některé uživatelské funkce.

Zdroj: Sony

Podobně jako s jinými moderními headsety na hlavě bude možné sledovat okolí. Hodí se to například, když potřebujete najít své ovladače, nebo zjistit, kde se vlastně v místnosti nacházíte. V zápalu boje je ve VR až příliš snadné ztratit orientaci a pojem o okolí. Díky předním kamerám je možné snadno přecházet mezi pohledem na virtuální a reálný svět. Použít je k tomu možné speciální tlačítko na headsetu nebo virtuální přímo v ovládacím centru. Zde je také možné vstoupit do dalších nastavení. Sony upozorňuje, že funkci nelze použít pro nahrávání obsahu, ale jen k zobrazení vašeho okolí.

Zdroj: Sony

Naopak vaše počínání bude možné přenášet a nahrát díky příslušenství PS5 HD Camera. PlayStation VR2 vám také umožní upravit si vaši virtuální herní oblast s pomocí kamer a ovladačů PS VR2 Sense, abyste nevědomky nesestřelili nějaké vybavení v domácnosti. Pár televizí už takto přišlo k úhoně, jak dokládají zábavná videa na YouTube.

Díky kamerám na headsetu naskenujete místnost, v níž se právě nacházíte, a s ovladači Sense pak můžete přesně zkorigovat vaši bezpečnou herní oblasti, kde vám nic a nikdo nebude stát v cestě. Pokud se při hře dostanete příliš blízko vytyčené hranici, headset vás na to upozorní. I toto nastavení můžete v průběhu hry měnit podle libosti a pokud PSVR2 nepřemístíte do jiné místnosti, zůstane vaše herní zóna uložená pro další seance.

Jako byste se ocitli ve vašem soukromém virtuálním kinosálu.

Nemusíte ale vždycky honit nepřátele s ovladačem v ruce. Můžete také v klidu sledovat nějaký obsah v cinematickém režimu. Pustit si takto můžete nejen libovolný film, ale třeba i non VR hru. Jako byste se ocitli ve vašem soukromém virtuálním kinosálu. Takový obsah se bude zobrazovat v rozlišení 1920×1080 HDR a až ve 120 Hz.

Sony už se podle příspěvku na PlayStation Blogu nemůže dočkat chvíle, kdy prozradí další detaily. Dočkáme se prý již brzy včetně informací o datu vydání a dalších hrách, které míří na PSVR2.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru