Max Payne 1 & 2 Remake, Max Payne 1 & 2 Remake má podobný rozpočet jako Alan Wake II

Max Payne 1 & 2 Remake má rozpočet jako Alan Wake II

Remedy už také plánuje další pokračování svých značek, kromě Alana se dočká i Control

Zdroj: Remedy
21. 3. 2024

Zatímco čekáme na novinky ohledně dvou chystaných DLC, kterých se Alan Wake II společně s hráči dočká, kupředu samozřejmě postupují i další herní projekty, jichž zrovna Remedy Entertainment nemá málo. Vedle Controlu 2 a multiplayerového spin-offu s označením Condor, k nimž mimochodem Remedy minulý měsíc získali zpět práva, nelze zapomenout ani na remaky prvních dvou dílů série Max Payne, jimž se bude po Alanovi věnovat obzvláště velká pozornost. A jak se uvádí v poslední finanční zprávě, oběma hrám bude věnována i důkladná finanční pozornost.

Dnes zveřejněné finanční výsledky komentoval přímo šéf společnosti Remedy Tero Virtala. Ten zopakoval, že vývoj Max Payne 1 & 2 Remake, který je již nějaký čas po ověření konceptu a další preprodukčních příprav připraven, vstoupí letos do plné produkční fáze, přičemž se tak stane ještě během první poloviny roku. Studio Remedy si uvědomuje ambice celého projektu a přepracování obou her. Podle Virtaly tým učinil výrazný pokrok a Max Payne 1 & 2 Remake bude velkou hrou s velkým potenciálem. I na základě toho se rozpočet remaku bude pohybovat v podobných číslech, jako tomu bylo v případě pokračování Alana Wakea. Ten měl činit 70 milionů eur, přičemž 50 milionů údajně stál samotný vývoj, zbylých 20 milionů padlo na marketing hry. Zatímco ostatní hry Remedy spolufinancuje, Max Payne je plně financován společností Rockstar Games, která vlastní samotnou IP a je vydavatelem.

U kooperativního projektu Condor vývojáři pracovali především na boji a herních mechanikám, u Controlu 2 se pak věnovali i budování světa, přičemž se zatím obě hry během ověřování konceptu ukázaly jako poutavé a zábavné. Poslední čtvrtletí navzdory úspěchu Alana Wakea II a návratnosti pro Remedy znamenalo pokles tržeb a ziskovosti, což má na svědomí restartování free to play hře ze světa Controlu s označením Vanguard, jež byla při té příležitosti překřtěna na Kestrel. Na druhou stranu má však nyní Remedy dvě zavedené a silné značky – Alan Wake a Control – jimž se chce pochopitelně i nadále věnovat a plánuje „pravidelnější kadenci“ co se dalších pokračování týče.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru