Mark Hamill už nechce dabovat Jokera

Mark Hamill už nechce dabovat Jokera

Nedokáže si roli představit bez loni zesnulého Kevina Conroye coby Batmana

Zdroj: koláž/Vortex
23. 1. 2023

Batmanovu nemesis, postavu superpadoucha Jokera, v uplynulých desetiletích hrálo mnoho herců – Cesar Romero, Jack Nicholson, Heath Ledger, Jared Leto nebo Joaquin Phoenix. Je mezi nimi hned několik velikánů. Zapomínat ale nesmíme ani na představitele Luka Skywalkera ze Star Wars, herce Marka Hamilla. Podle mnoha fanoušků je to dost možná ten vůbec nejlepší Joker, navzdory tomu, že slavnému záporákovi propůjčoval tradičně svůj hlas a nikoli tvář.

„Byli jsme jako partneři. Byli jsme jako Laurel a Hardy.“

Hamill byl oceňovaným představitelem Jokera od první poloviny devadesátých let, nejprve v animovaných seriálech a filmech a později také ve hrách. Teď už jím ale, zdá se, být nechce. Svou slavnou roli už si možná nikdy nezopakuje. V rozhovoru pro magazín Empire (via Screen Rant) prohlásil, že pochybuje o tom, že by se k této postavě ještě někdy vrátil. Vše přitom vysvětlil díky stručné, ale dojemné vzpomínce.

Vždycky mu prý zavolali a řekli, že chtějí, aby hrál Jokera. “A moje jediná otázka byla: ‚Je Kevin Batman?’ Pokud řekli, že ano, řekl jsem: ‘Jdu do toho’,” zavzpomínal Mark Hamill na svého dlouholetého kolegu Kevina Conroye, která daboval Bruce Waynea. “Byli jsme jako partneři. Byli jsme jako Laurel a Hardy. Jako by pro mě bez Kevina Batman neexistoval,” dodal Hamill. Jeho výrok je o to emotivnější, o co je stručnější.

Fanoušci mohou jen doufat, že si to ještě rozmyslí. S rolí Jokera se totiž už minimálně jednou veřejně rozloučil.

Kevin Conroy zemřel loni v listopadu ve věku 66 let. Prohrál boj s rakovinou. Hlas Batmanovi propůjčoval skoro tři dekády. Naposledy jeho Bruce uslyšíme ve hře Suicide Squad: Kill the Justice League. Tady svůj nezaměnitelný hlas ikonické postavě propůjčil naposledy, i když se vydání titulu už bohužel nedožil. Pokud si ovšem vývojáři nechystají nějaké velké překvapení, Marka Hamilla ve hře jako Jokera neuslyšíme.

Fanoušci mohou jen doufat, že si to ještě rozmyslí. S rolí Jokera se totiž už minimálně jednou veřejně rozloučil. Bylo to v roce 2011 po hře Batman: Arkham City a důvodem byly obavy, že se jeho hlas už příliš změnil. Ale od té doby se ještě několikrát k této postavě zase vrátil. Nicméně tentokrát je jeho důvod mnohem osobnější, a tedy možná rozhodnutí i definitivnější.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru