Layers of Fear, Bloober Team, Layers of Fears je unikátním remakem prvních dvou dílů

Layers of Fears je unikátním remakem prvních dvou dílů

Nová verze na Unreal Enginu 5 obě hry spojí, přidá nový obsah i mechanismy a rozšíří příběh

Zdroj: Bloober Team
10. 6. 2022
Název: Layers of Fear Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 15. 6. 2023

Je to už několik měsíců, kdy vývojáři ze studia Bloober Team lákali na návrat série Layers of Fear. Automaticky jsme proto očekávali, že vzniká další díl, který by se vrátil ke kořenům a připomněl nejen hráčům, ale také samotným vývojářům, kde a kdy se začaly psát ty nejzářivější kapitoly jejich kariéry. Včerejší představení Layers of Fears na Summer Game Festu nicméně odhalilo něco trochu jiného, co nemusí na první pohled působit příliš lákavě. Lidé z Blooberu se totiž rozhodli, že vytvoří remake obou vydaných dílů, včetně DLC Inheritance, ale nepůjde jen o jednoduchou kompilaci vylepšených titulů, jakou byste zřejmě očekávali. Ačkoliv první zprávy byly trochu nejasné, nakonec došlo k ujištění, že Layers of Fears spojí veškerý obsah do jedné hry, rozšíří hratelnost i části příběhu a přinese úplně nové technické zpracování, které bude těžit z vlastností Unreal Enginu 5.

„Vracíme se k téhle výjimečné sérii, abychom prostřednictvím její vylepšené podoby nabídli hráčům nový herní zážitek a představili příběh v novém světle,“ uvádí v tiskové zprávě CEO společnosti Piotr Babieno. Plánem vývojářů bylo hry vytvořit znovu, od základu, ale nesáhnout jen po obyčejné kolekci dvou titulů. „Přicházíme s novým přístupem, který možná ještě není tak běžný. Ale mohu vám říct, že existuje skutečný důvod, proč jsme titul nazvali Layers of Fears,“ poukazuje Babieno na množné číslo v názvu. Jak už jsme ale uvedli výše, vývojáři posléze potvrdili spojení dosud vydaných her v jeden celek, který by měl opět přinést hororový zážitek pro všechny, kdo už Layers of Fear hráli, stejně jako pro úplné nováčky.

Rozšíření příběhu zatím vývojáři příliš nerozvedli, obecně ale mluví o nových dějových linkách a snaze podívat se na větvící se příběh z dalších úhlů pohledu. Stále by ovšem mělo platit, že nedílnou součástí hry budou děsivé chvíle, lekačky a transformace prostředí, kterými zejména první díl série proslul. Vylepšenou atmosféru by pak mělo zaručit použití Unreal Enginu 5, ze kterého vývojáři zmiňují zejména součást pro dynamické nasvícení scén Lumen. Hra bude rovněž podporovat ray tracing, vysoké 4K rozlišení a přirozeně i HDR, které by se měly dohromady postarat o prvotřídní technické zpracování zaručující děsivou atmosféru i v jinak velmi temných částech hry. Vše je navíc opět zpracováno ve first person pohledu, takže můžeme doufat třeba i v pozdější uvedení VR verze, jako se stalo v roce 2019 u prvního dílu. O VR módu nicméně vývojáři nemluví ani v náznacích, takže jakékoliv zmínky spíš hraničí s přáním, nežli nějakým momentálně reálným základem jakýchkoliv úvah.

Pokud vás tenhle netradiční přístup k remakům zaujal, vedle včerejšího videa jsou k prozkoumání i první screenshoty, které přikládáme v plném rozlišení. Hra zatím nemá datum vydání, ale vyjde souběžně na PC (Steam i Epic Games Store) a konzole nové generace PS5, resp. Xbox Series v příštím roce.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru