Layers of Fear, Bloober Team, Bloober Team slibuje návrat Layers of Fear v příštím roce

Bloober Team slibuje návrat Layers of Fear v příštím roce

Hra poběží na Unreal Enginu 5 a podívat se můžete na první teaser. Vrací se malíř z jedničky

Zdroj: Bloober Team
30. 9. 2021
Název: Layers of Fear Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 15. 6. 2023

Vývojáři z polského studia Bloober Team právě oznámili další díl hororové série Layers of Fear, která stála v roce 2016 u zrodu jejich aktuální reputace. O novince, která zatím nebyla pojmenována, informují jako první redaktoři IGN, kteří zároveň zveřejnili první teaser. Ten v úvodních sekundách potvrzuje, že se vývojáři skutečně vrací ke kořenům a nechají hráče prožít další příběh šíleného malíře z prvního dílu. Zatím není jisté, zda půjde o remake či reimaginaci, nebo vývojáři budou chtít v příběhu malíře pokračovat, pak by ovšem bylo nutné určit jeden ze tří konců za kanonický a označit ho za ten správný. Dejme však stranou spekulace – podstatné je nové video, které slibuje na první pohled kvalitní grafické zpracování i efekty, ačkoliv pochopitelně nelze z několika záběrů na plátno či paletu s barvami usuzovat příliš.

Ke hře jako takové poskytli vývojáři jen krátké prohlášení, pod kterým je podepsán CEO Blooberu Piotr Babieno. „Layers of Fear byl náš přelomový projekt. Vydláždil Bloober Teamu cestu a odstartoval náš rychlý růst, což nám umožnilo vyprávět i další příběhy,“ říká ředitel společnosti. Dále vyjadřuje radost nad tím, že se může celý tým do světa Layers of Fear vrátit a uplatnit nabyté zkušenosti z předchozích projektů. „Pro mě je důležité, že jsme toto oznámení učinili právě během Tokyo Game Show, protože Japonsko je pro mnohé z nás kolébkou psychologických hororových her,“ dodal pak Babieno a poukázal na to, že v zemi vycházejícího slunce právě započala další velká letošní herní konference.

V závěru svého vzkazu ještě Babieno přidává, že v Blooberu vznikají další dva projekty – na jednom se už usilovně pracuje a druhý je ve fázi předprodukce. Na konto těchto titulů se opakovaně spekulovalo, zejména pak po uzavření spolupráce Bloober Teamu a Konami. Na stole tak je stále možnost, že v Polsku vzniká Silent Hill, zvlášť když zástupci Blooberu potvrzovali práci na slavné hororové značce od velkého vydavatele. Stranou ovšem nesmí zůstat ani dovětek, že na Silent Hillu má pracovat více studií – jedno z nich pravděpodobně přímo v Japonsku – takže je poměrně složité určit, kdo na čem a kde momentálně dělá. Vraťme se proto ještě k nově oznámeným Layers of Fear – kromě informace o použití Unreal Enginu 5 se vývojáři v závěru totiž chlubí, že hra dorazí už v příštím roce, tak nezbývá než držet palce, ať všechno vyjde podle plánů. Po nevýrazné hře The Medium by už Bloober potřeboval zabodovat…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru