Cyberpunk 2077, CD Projekt, Každý pátý majitel Cyberpunku si koupil Phantom Liberty

Každý pátý majitel Cyberpunku si koupil Phantom Liberty

CD Projekt přináší finanční výsledky. Na dalším Zaklínači momentálně pracuje přes 330 lidí

Zdroj: CD Projekt
29. 11. 2023
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Společnost CD Projekt přichází s finančními výsledky za třetí čtvrtletí probíhajícího fiskálního roku a společně s nimi přináší i několik dalších zajímavých čísel a postřehů, které se týkají jednotlivých studií, zaměstnanců a v neposlední řadě také dílčích her. Informace, která v tuto chvíli rezonuje patrně nejvíc, se týká počtu prodaných kusů datadisku Phantom Liberty pro Cyberpunk 2077. CD Projekt zaznamenal prodej 4,3 milionů kopií, což znamená 20procentní zájem všech majitelů hry, která je pro hraní nezbytná. Jinak řečeno, první a současně i poslední příběhové rozšíření si pořídil každý pátý majitel základní hry, což lze považovat za solidní úspěch. Vývojáři nicméně poukazují také na to, že za posledních 30 dní obdrželo Phantom Liberty 92 pozitivních recenzí na Steamu, což jde ruku v ruce nejen s prodejním úspěchem, ale také s nominacemi na The Game Awards nebo vítězstvími na Golde Joystick Awards.

CD Projekt dále sdílel obligátní graf zapojení jednotlivých týmů do vývoje konkrétních her, na kterých se v CD Projektu pracuje, a je čím dál tím zřejmější, že to doslova vře u projektu Polaris. Nový Zaklínač momentálně zaměstnává téměř polovinu dostupných kapacit, nominálně přes 330 lidí, a to na úkor zmenšujícího se týmu, který vyvíjel Phantom Liberty a staral se o Cyberpunk 2077. Oproti stavu na konci července už na hře a rozšíření pracuje přibližně třetina všech vývojářů, a jak CD Projekt potvrdil, přelévání sil bude v dalším čtvrtletí opět patrné. Zbylé části CD Projektu pak pracují na projektu Sirius, který vychází ze Zaklínače, ale prochází restartem, definitivně se ukončují práce na Gwentu a v kolonce další projekty pak jsou rozběhnuté koncepty remaku prvního Zaklínače a dalšího dílu Cyberpunku. Oba tituly se ale do grafu vůbec nepromítají a je tudíž zřejmé, že na nich skutečně pracují jen jednotlivci, budoucí vedoucí oddělení, scenáristé a game directoři.

Pokud bychom se měli zabývat financemi, společnost zaznamenala meziroční nárůst příjmů, a to o vysokých 80 procent. Vše se ale samozřejmě odráží v tom, že vyšlo Phantom Liberty, které stojí za finální částkou 442 milionů zlotých největší měrou. Po započítání příjmů z GOGu a samozřejmě nákladů z toho CD Projekt vychází s 202 miliony zlotých zisku, což je více než dvojnásobek toho, kolik společnost vydělala ve stejném období loni. Nad rámec her se pak chce CD Projekt snažit promluvit i do dalších odvětví zábavního odvětví, ale tentokrát zástupci společnosti nesdíleli žádné konkrétní detaily a plány. Jediné, co během rozpravy s investory zaznělo, byl zájem pokračovat s animovanou tvorbou vycházející ze značek CD Projektu, tím se nám připomíná nejen nadcházející The Witcher: Sirens of the Deep, ale vrací se také připomínka vynikajícího seriálu Cyberpunk: Edgerunners, na který by mohl CD Projekt, klidně i ve spolupráci se studiem Trigger navázat. Ne přímo, ale v podobném duchu, samozřejmě.

Nahlásit chybu v článku

10

Napsat komentář

Další články
Nahoru