Call of Duty: Modern Warfare III (2023), Activision, Kampaň Call of Duty: Modern Warfare III zabere jen 3 až 4 hodiny

Kampaň Modern Warfare III zabere jen 3 až 4 hodiny

Hráči jsou zklamaní i náplní a příběhem. Hra překvapivě požadovala ke spuštění disk MW2

Zdroj: Activision
3. 11. 2023
Název: Call of Duty: Modern Warfare III (2023) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 11. 2023

Hráči, kteří si předobjednali letošní Call of Duty: Modern Warfare III, se mohou už od včerejška pustit do příběhové kampaně, zatímco čekají na multiplayer. V souvislosti s tím se samozřejmě objevují první reakce hráčů, ale i celá řada poznatků, přičemž ne všechny zrovna vypovídají ve prospěch hry. Některé z nich jsme si již shrnuli v předchozím článku – konkrétně informace o obří velikosti hry a samotném stahování (hledání) kampaně, trofejích a proslulé misi No Russian – tím ovšem výčet novinek nekončí, jelikož se k nim v tuto chvíli pochopitelně přidávají i vlastní zkušenosti a konkrétnější informace o samotné podobě a délce kampaně.

Časově nenáročná kampaň

Kampaní pro jednoho hráče se již stihla řada hráčů prokousat, jelikož to nezabere mnoho času. Příběh Modern Warfare III přímo navazuje na konec Modern Warfare II a vrací do hry známého antagonistu Vladimira Makarova i již známé protagonisty. Singleplayer nabízí celkem 15 misí, čímž lehce ubírá ze 17 misí, které nabídlo Modern Warfare II. Dohrání kampaně mělo na normální obtížnost zabrat něco mezi 5 a 7 hodinami v závislosti na plnění úkolů a dalšího průzkumu, které přidávají bonusy do multiplayeru a samozřejmě mohou hrací dobu výrazně prodloužit. To by tak zhruba odpovídalo menšímu rozsahu z hlediska časové náročnosti, jak už jsme u kampaní v Call of Duty v posledních letech zvyklí, první ohlasy ovšem říkají, že je výsledná délka překvapivě krátká i na zdejší poměry. Hrou totiž zvládnete projít za pouhé 3 až 4 hodiny.

S tímto tvrzením postupně přicházelo stále větší množství hráčů na sociálních sítích a fórech a za své mluví samozřejmě kupící se videa na YouTube, která zaznamenávají kompletní průchod hrou. Kromě toho se objevují i hodnocení, jež vedle délky vytýkají kampani slabý scénář, podivně utnutý konec nebo téměř žádnou práci s napětím či emocemi. Zajímavou sbírku názorů jako obvykle nalezneme i pod samotným trailerem ke kampani. Mnozí zmiňují, že titul skutečně nepůsobí jako plnohodnotná hra, délkou i obsahem, a odkazují se k dřívějšímu tvrzení, že Modern Warfare III mělo být původně jen DLC pro Modern Warfare II, a že si tedy ani nezaslouží plnou cenovku. Tomu podle některých pak nasvědčuje i samotný fakt, že nelze získat platinovou trofej, jak jsme psali. Z hlediska náplně jsou pak často kritizovány i samotné mise, respektive jejich mapy převzaté z Warzone a ona avizovaná „otevřenost“.

A disk máte?

Hráči se však setkali i s podivným problémem v podobě poměrně nečekané a lehce bizarní chybové hlášky, která se některým objevila na PlayStationu 5. Ta od hráčů žádala ke hraní Call of Duty: Modern Warfare III vložení disku Call of Duty: Modern Warfare II, aby toho však nebylo málo, tak dokonce ve verzi pro PlayStation 4. Activision na hlášení této chyby rychle zareagoval s tím, že o problému již vědí a že jej řeší. Na opravu hráči nemuseli čekat příliš dlouho a ještě v průběhu večera se Activison opět ozval s tím, že je již dostupná aktualizace. Žádné velké drama se v tomto případě tedy nekoná, přesto se však jedná zajímavý úkaz, který zaskočil nejednoho hráče.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru