High on Life, Squanch Games, Justin Roiland končí ve svém studiu Squanch Games

Justin Roiland končí ve svém studiu Squanch Games

Autor High On Life a Ricka a Mortyho byl obviněn z domácího násilí. Vývoj pokračuje bez něj

Zdroj: Squanch Games
25. 1. 2023
Název: High on Life Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 12. 12. 2022

Ačkoliv se to možná nemuselo na první pohled zdát, jedna z posledních výraznějších her loňského roku – upovídaná střílečka High On Life – sklidila značný úspěch a zejména díky Game Passu zabodovala u velkého množství lidí. Přesná čísla nejsou známá, ale z oficiálních míst zaznělo, že hra měla nejúspěšnější launch na zmiňované službě v roce 2022 a historicky největší ze všech third party titulů, které se kdy objevily v nabídce. Úspěch hry a studia Squanch Games ale stojí v nečekaném kontrastu s aktuálním děním kolem Justina Roilanda, zakladatele studia, autora hry a také velmi úspěšného seriálu Rick a Morty. Roiland byl totiž obviněn z domácího násilí a domácího věznění, kterého se měl dopustit na ženě, se kterou měl před lety poměr. To následně vyústilo k dílčím rozhodnutí, ukončit spolupráci s Roilandem na seriálech Adult Swim i Rick a Morty, a nakonec došlo i na oznámení Roilandova odchodu z vlastního studia Squanch Games.

Co se týče zmíněných obvinění, nejmenovaná žena je vznesla už v květnu 2020. Justin Roiland byl zadržen policií, následně propuštěn na kauci ve výši 50 000 dolarů, aby v říjnu téhož roku uvedl, že je v obou případech nevinný. Na to konto podle informací NBC News proběhlo více než deset soudních slyšení, která měla rozhodnout o trestním stíhání. To okresní soud v Orange County v Kalifornii v polovině letošního ledna nařídil a soud začne na konci letošního dubna. Zároveň platí, že postižená žena je pod ochranou policie a Roiland se k ní nesmí přiblížit na vzdálenost 30 metrů, a to minimálně do října letošního roku.

Vývojáři se přihlásili na sociálních sítích s krátkým vzkazem, že se Justin Roiland rozhodl na svůj post vedoucího studia rezignovat.

Bez ohledu na to, že verdikt v tomto sporu dosud nepadl, však s Roilandem ukončují spolupráci autoři či spoluautoři zmiňovaných projektů a bude patrně záležet až na výsledku soudu a případném očištění Roilandova jména, zda k obnovení spolupráce dojde. Asi nejcitelněji se incident podepíše na seriálu Rick a Morty, kterého je Roiland nejen autorem, ale také dabérem mnoha postav, včetně obou hlavních. Jak ovšem uvedli autoři seriálu, Rick a Morty bude pokračovat, ovšem v další sezóně už bude Roilandovy postavy dabovat někdo jiný. Pokud bychom měli zůstat u seriálu Adult Swim, i ten bude pokračovat bez Roilanda a to stejné platí také o Squanch Games. Vývojáři se přihlásili na sociálních sítích s krátkým vzkazem, že se Justin Roiland rozhodl na svůj post vedoucího studia rezignovat, a to k 16. lednu letošního roku. „Tým ve Squanch bude pokračovat ve vývoji her, o nichž víme, že je hráči milují, zatímco budeme pokračovat v podpoře a vylepšování High On Life,“ uvedlo studio.

Popularita, která se kolem Roilanda a jeho projektů točí, pak patrně vedla k tomu, že lidé ze Squanch Games zakázali pod příspěvkem komentáře a je nanejvýš pravděpodobné, že vše bude mít i třaskavou dohru na sociálních sítích.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru