Crime Boss: Rockay City, 505 Games, Italská společnost Digital Bros propustí asi 30 procent lidí

Italská společnost Digital Bros propustí asi 30 procent lidí

Propouštění se dotkne také českého týmu Ingame Studios, autorů Crime Boss: Rockay City

Zdroj: Ingame Studios
15. 11. 2023
Název: Crime Boss: Rockay City Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 28. 3. 2023

Italská společnost Digital Bros, která vlastní 505 Games, ale také týmy Kunos Simulazioni, DR Studios, Avantgarden, Nesting Games, Supernova Games nebo Infinity Plus Two oznámila restrukturalizaci, jejíž součástí bude propuštění asi 30 procent zaměstnanců. Je tak další z řady herních společností, která v poslední době hlásí, že musí nechat odejít část svých lidí. Tentokrát má ale naneštěstí tato situace přímý dopad i na české vývojáře. Do portfolia Digital Bros totiž spadá rovněž brněnský tým Ingame Studios, který vytvořil hru Crime Boss: Rockay City. Italská firma, která už dříve vlastnila 60 procent studia, získala v létě i celý zbývající podíl.

Jak Vortex zjistil, propouštění se bohužel dotkne i Ingame Studios, i když nevíme, kolik přesně lidí může v důsledku restrukturalizace přijít o práci. “Ekonomická situace herního průmyslu v roce 2023 se nás dotýká tak jako většiny dalších studií. Ale stále pracujeme na vylepšování, updatech a rozšířeních Crime Boss: Rockay City. Dokončujeme šestý update a začali jsme pravidelně streamovat,” řekl Vortexu šéf studia Jarek Kolář.

V budoucnu se chce firma víc zaměřit na vydávání pokračování a nových verzích starších úspěšných a zavedených titulů.

Samotná společnost Digital Bros se ve své tiskové zprávě odvolává na skutečnost, že herní trh se od pandemie vyvinul a spotřebitelé jsou vybíravější, pokud jde o nové hry. Podle italské firmy se hráči raději vracejí ke známým značkám a hrají stejné hry déle. Strategie Digital Bros se prý musela přizpůsobit tomuto novému trendu. V budoucnu se proto chce firma víc zaměřit na vydávání pokračování a nových verzích starších úspěšných a zavedených titulů. Vznikat budou i úplně nové projekty s vysokým rozpočtem, ale v omezeném množství.

Digital Bros chtějí upřednostnit kvalitní a dlouhodobě úspěšné projekty, a proto přehodnotili množství vyvíjených titulů. Reorganizace firmy v souladu se situací na trhu má pomoci zajistit větší provozní efektivitu. Digital Bros připouští, že očekávané přibližně třicetiprocentní personální zeštíhlení se dotkne zejména vývojářských studií. Vedení společnosti ale věří, že tento program neovlivní finanční výsledky z aktuální období.

V tuto chvíli společnost Digital Bros zaměstnává 442 lidí. Propuštění se tak může dotknout přibližně 130 lidí. Kromě Crime Boss: Rockay City pomohli 505 Games na trh třeba hrám Ghostrunner 2, Journey to the Savage Planet, Miasma Chronicles nebo Stray Blade.

 

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru