Pentiment, Xbox Game Studios, Iluminovaná detektivka Pentiment vyjde v listopadu

Iluminovaná detektivka Pentiment vyjde v listopadu

Poutavý mysteriózní příběh z dílny Obsidianu láká na stylizaci i rozhodnutí a následky

Zdroj: Obsidian Entertainment
24. 8. 2022
Název: Pentiment Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr:
Datum vydání:
15. 11. 2022
22. 2. 2024 (PlayStation 5, PlayStation 4)

Nádherně ilustrované příběhové RPG Pentiment z per a štětců vývojářů z Obsidian Entertainment jsme mohli vidět letos v červnu během Xbox & Bethesda Games Showcase 2022, kdy bylo oznámeno, a věděli jsme, že dorazí v podstatě co nevidět během listopadu. Inu, netrvalo to dlouho a už si můžeme do kalendářů poznamenat přesné datum vydání, které bylo stanoveno na 15. listopadu. Hra vyjde na PC prostřednictvím Steam, dále pochopitelně na Xbox One a Xbox Series X|S, navíc ji od prvního dne najdeme v Game Passu.

Pentiment na první pohled upoutá pozornost především svou výtvarnou stylizací, jež je vyvedena po vzoru dobových iluminací a ilustrací textů a rukopisů, ale třeba i dřevorytů z raného novověku. Zkrátka lahůdka pro milovníky umění, jelikož je vidět, že si výtvarníci z Obsidianu nechali opravdu záležet, přičemž je výsledkem úžasná podívaná v podobě rozpohybovaného středověkého umění. Stylizace se ovšem netýká pouze grafické stránky hry, nýbrž i přístupu k vyprávění – i zde bychom měli pocítit dobu, v níž se příběh odehrává.

Ten nás zanese do oblasti horního Bavorska v 16. století, kde se zhostíme postavy Andrease Malera, nadaného a důvtipného umělce, který se ovšem místo dokončování manuskriptu omylem zaplete do řešení podivných vražd a dalších nepříjemností, jež se už dlouhých pětadvacet let odehrávají v opatství Kiersau a fiktivním městě Tassing. Z traileru víme, že navštívíme celou řadu prostředí, ať už jde o cechovní dílnu, kostel či hodovní sál, ale rovněž budeme moci prozkoumávat okolí. Mimochodem, povšimněte si češtiny na prvním snímku v galerii…

Andreasův osud však bude plně v rukou hráče, který mu už na samém začátku může určit, jakého vzdělání se mu dostalo. Dále může hráč využívat Andreasova důvtipu, či ho naopak zcela zazdít, postupovat obezřetně, nebo hýřit. Může například skončit u hraní karet, které ho však připraví o cenný čas, jež by mohl věnovat svému pátrání. Možností a přístupů je mnoho, ale každé rozhodnutí s sebou samozřejmě nese nějaké ty následky. Andreasovým cílem nicméně je vrahy a spiknutí odhalit, stop naštěstí též není málo, ale je na každém, po jaké se vydá a jak pečlivě bude postupovat. Vydaří se pátrání?

Vývoj hry v Obsidianu vede Josh Sawyer, který šéfoval i vývoji Fallout: New Vegas. Sawyer uvedl, že je pro něj tento projekt srdcový a chtěl něco takového vytvořit už řadu let. Fanoušci Obsidianu by se tedy měli těšit, ačkoli se nejedná o typické akční RPG, ale opět o hru s velkým důrazem na vyprávění. Jak už bylo zmíněno výše, hry se dočkáme 15. listopadu, a pokud nevlastníte Game Pass, již nyní si ji můžete předobjednat za sympatických 19,99 euro.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru