Hunt: Showdown obdrží nativní verzi pro PS5 a Xbox Series

Hunt: Showdown obdrží verzi pro PS5 a Xbox Series

Ty staré ovšem opustí. Hra přejde na nový engine a pochlubí se novou mapou i řadou úprav

Zdroj: Crytek
2. 10. 2023

V Hunt: Showdown se hráči prohánějí už od roku 2018, ale zájem o tento multiplayerový titul od studia Crytek rozhodně neopadá. Hru i její hráče nadále čeká zásoba nového obsahu a hned několik výrazných vylepšení, které vývojáři naplánovali do poloviny roku 2024 a fanoušky s nimi nyní seznámili. Součástí nově zveřejněné roadmapy je přechod na novější engine nová mapa včetně nového biomu, která má současně ukázat vymoženosti a také přednosti upgradu enginu. Novinkou bude rovněž nativní verze pro next-gen konzole.

Crytek se připravuje na přechod Huntu do CryEngine 5.11, což s sebou přinese vylepšení grafiky nebo již dříve oznámené DirectX 12, FSR 2.1.2 či podporu HDR, zároveň však dojde na změnu HW nároků, přesněji k navýšení těch minimálních. Změny a novinky okomentoval přímo generální manažer David Fifield, podle něhož se tento upgrade dotkne jen malého množství hráčů, jak ukázal jejich průzkum a statistiky: „Mezi aktivními uživateli by měly tyto aktualizace ovlivnit méně než 10 % komunity, zatímco pro zbylých 90 % by měly výrazně zlepšit zážitek.“ Konzoloví hráči se pak mohou těšit na již zmíněné verze pro PlayStation 5 a Xbox Series s podporou 4K, pro majitele PlayStationu 4 a Xbox One to nicméně znamená konec podpory, k níž dojde v dubnu 2024, poté budou nové aktualizace přicházet už pouze na novou, chcete-li současnou generaci. Upgrade na novou verzi bude každopádně zdarma. To samozřejmě není jediné, na čem vývojáři v současnosti pracují.

Nové minimální HW nároky (při 1080p):

CPU: Intel 7th Gen 7700 / AMD Ryzen 5 2600
GPU: NVIDIA GTX 1650 Super / AMD Radeon RX 5500 XT, minimálně 4GB VRAM

Společně s přechodem na CryEngine 5.11 soustředili svou pozornost i na kompletní přepracování uživatelského rozhraní včetně menu či navigace coby součást vylepšení, vylepšení ovládání na ovladači, později dorazí i úprava výběru zbraní. Dále se věnují problémům s cheatováním a exploity a dále například systému prestiže a odemykání odměn. Hráči se mohou těšit na novou zbraň v podobě baseballové pálky nebo dalších 25 slotů, čímž se jejich počet navýší na 75. Celkově si fanoušci důkladné představení a vysvětlení pochvalují, stejně tak rozhodnutí se oprostit od starých konzolí a většinu novinek, snad až na úpravu hlasového chatu, který nyní bude moci být soukromý. Pálku navíc budou moci vzít hráči do ruky již za pár dní v rámci akce Tide of Corruption, která započne další kapitolu a bude ve hře probíhat od 4. října do 29. listopadu, níže se pak můžete podívat na novou upoutávku.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru