Hogwarts Legacy (Harry Potter RPG), Warner Bros. Interactive Entertainment, Hogwarts Legacy dorazí letos o Vánocích

Hráči stále nemají jasno o Hogwarts Legacy na Switchi

Vývojáři odmítli komentovat, o jakou verzi jde. Na Amazonu lze předobjednat fyzickou

Zdroj: Warner Bros.
21. 3. 2022
Název: Hogwarts Legacy (Harry Potter RPG) Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr:
Datum vydání:
10. 2. 2023
5. 5. 2023 (PlayStation 4)
14. 11. 2023 (Switch)

Prezentace State of Play z minulého týdne, která byla zaměřena na Hogwarts Legacy, nepřinesla jen nové ukázky z hraní a výživnou porci informací z blogu PlayStationu. Hráči se dočkali také nečekaného potvrzení, že vedle verzí pro PC, Xbox a PlayStation si budou moci očekávanou hru z kouzelnického světa zahrát také na Switchi. To pochopitelně vyvolalo diskuzi, v níž se fanoušci ptali sami sebe, v jaké formě titul na hybridní konzoli od Nintenda asi dorazí a velmi často byla skloňována nepříliš populární cloudová varianta. Ani na přímý dotaz vývojářům ale nepřišla žádná upřesňující informace, když komunitní manažer Chandler Wood odmítl situaci kolem verze pro Switch dále komentovat.

„Nemáme v tuto chvíli žádné další detaily nad rámec potvrzení, že Hogwarts Legacy dorazí na Switch,“ napsal Wood v odpovědi fanynce na Twitteru, kterou zajímala nejen forma hry na zmiňované konzoli, ale také, zda na ni hra dorazí ve stejné datum jako budou uvedeny ostatní verze. Záměrné informační vakuum, které se nám jeví jako přinejmenším zbytečné, tak logicky pohání spekulace, ale také typické herně-internetové pátrání, které by na palčivou otázku mohlo přinést odpověď i bez vývojářů.

Abyste rozuměli, cloudové verze her pro Switch nejsou příliš populární zejména proto, že je hráči z povahy věci musí hrát streamovanou formou, nelze k nim zaručit přístup skrze žádné předplatné a stojí plnou cenu, která negarantuje, že titul hráči zůstane, pokud se Nintendo rozhodne svou online infrastrukturu vypnout. A jde právě o kombinaci těchto faktorů, která fanoušky dráždí a nutí je k debatě, zda by bylo možné takovou hru na hardwaru Switche vůbec spustit. Dáme-li stranou nepříliš pravděpodobné úvahy, že vydání Hogwarts Legacy může být spojeno s uvedením vylepšeného modelu Switche, nejčastějším argumentem je Zaklínač 3 a Doom Eternal. Tyto dva tituly totiž výměnou za grafické detaily na Switchi běží – první hůře nežli druhá – a jsou do značné míry benchmarkem, že by to šlo.

Druhým důkazem, že Hogwarts Legacy dorazí na Switch ve standardní fyzické podobě, je pak možnost předobjednat si ji už nyní na Amazonu či v obchodě Best Buy. Ačkoliv nejde o oficiální předobjednávku – ta začne až v momentě, kdy vývojáři odhalí pevné datum vydání – Amazon nejen garantuje cenu odpovídající 60 dolarům, ale oba obchody disponují také obrázkem krabičky. Vytvořit jej není samozřejmě nic složitého a pravděpodobně není finální (viz krabička verze pro Xbox s odkazem, že hra vyžaduje internet), nicméně hráči z USA jsou přesvědčeni, že zejména Amazon se v tomto ohledu nemýlí a chápou tímto fyzickou verzi za potvrzenou.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru