Hororovka Clock Tower skutečně míří na současné platformy

Hororovka Clock Tower míří na současné platformy

Vydání od Limited Run se dočkají i Gex, Jurassic Park, Tomba! či jedna z nejhorších her vůbec

Zdroj: Limited Run
14. 7. 2023

Vydavatel Limited Run si stejně jako mnozí další uspořádal vlastní prezentaci LRG3 2023, na níž představil své nadcházející tituly. Akce to byla rozhodně zajímavá, neboť nechala vstát z mrtvých některým dávným až zapomenutým titulům, které bychom však mohli označit i za klasiku. Spousta z nich se navíc vrátí a objeví ve fyzických verzích a kromě toho Limited Run dále prostupuje i do hudby díky vydání soundtracků Teenage Mutant Ninja Turtles. Zlatým hřebem večera pak byl návrat hororovky Clock Tower, o němž se poměrně nedávno spekulovalo, za zmínku pak stojí ale i remastery Tomba! nebo Gex. Začněme ale u toho nejvýraznějšího oznámení.

Clock Tower Port+

Hororová point’n’click adventura Clock Tower poprvé vyšla v roce 1995 na SNES. Hrdinkou je dospívající sirotek Jennifer Simpson, jež je uvězněna v sídle Barrows, kde ji však pronásleduje děsivý Scissorman, jemuž se musí bránit. Jelikož nemá možnost sama zaútočit, musí prozkoumat sídlo a využít jej díky svému důvtipu a Scissormanovi utéct. O hře mluvil už v dubnu Dusk Golem s tím, že na ni pracuje společnost WayForward. To se nyní potvrdilo. Nejedná se však o pokračování ani remake, pouze o port pro nové platformy, což dokládá v samotném názvu i označení Port+. Tato nová verze běží na Carbon Engine přímo od Limited Run Games, který slouží právě k podobnému oživování starších her.

Port+ zachovává původní hratelnost, grafiku i zvuk, ale přidává moderní funkce a několik vylepšení. Součástí bude nová ústřední skladba v podání Mary McGlynn, již jsme mohli slyšet napříč sérií Silent Hill, nový úvod a cutsény a doplní je i další bonusový obsah. Nechybí ani nové možnost lokalizace, jelikož to bude zcela poprvé, kdy hra oficiálně na západě. Hra by měla vyjít začátkem příštího roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series a Nintendo Switch. Limited Run ji později nabídne i ve fyzické podobě.

Gex Trilogy

Velký návrat slaví i gekon Gex. Kompletní klasická trilogie od studia Crystal Dynamics, jež původně vyšla ještě na PlayStation 1, míří díky Limited Run a rovněž jejich Carbon Engine na PC a konzole PlayStation 4 a PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series a Nintendo Switch. Součástí Gex Trilogy jsou pochopitelně díly Gex z roku 1995, Gex: Enter the Gecko z roku 1998 a Gex 3: Deep Cover Gecko z roku 1999. Dalšího dílu už se série nedočkala, ale loni se náhle na internetu zjevil prototyp nikdy neoznámené hry Gex Jr.

Tomba!

Z éry devadesátek a prvního PlayStationu se vrací i plošinovka Tomba! od studia Whoopee Camp, která vyšla na konci roku 1995 v Japonsku a další rok i na západě. I tato hra se dočkala pokračování, Tomba! 2: The Evil Swine Return z roku 1999, ale oživení se v tomto případě dočkává jen první díl. Pracuje na něm původní studio Whoopee Camp a dočkáme se nad rámec využití Carbon Enginu i nového soundtracku od skladatelky Fudžity Harumi, jež pracovala i na původní hře. Hra též vyjde na PC, PS4 a PS5, Xbox One, Xbox Series a Switch.

Jurassic Park Classic Games Collection

Život si vždy najde cestu a tentokrát si ji našly i klasické hry Jurského parku. Jurassic Park a Jurassic Park Part 2: The Chaos Continues z let 1993 a 1994 od studia Ocean Software původně pro NES, SNES a Game Boy vyjdou v rámci Jurassic Park Classic Games Collection pro PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series a Nintendo Switch. I zde bude využit Carbon Engine. U příležitosti 30. výročí série Limited Run dokonce hru vydá na cartridgích původních platforem v rámci retro edice.

Plumbers Don’t Wear Ties: Definitive Edition

Remasteru se překvapivě dočkává i dosti podivná a v době vydání i značně kritizovaná hra Plumbers Don’t Wear Ties z roku 1993 pro 3DO Interactive Multiplayer a Windows. Jde o interaktivní komediálně-romantický film, vizuální román a zároveň seznamovací simulátor o instalatéru Johnovi a krásce Jane. Ti dva se setkají a vy máte možnost je dát buď k sobě, nebo naopak. Bylo to zvláštní, pochybné a nevalné kvality, o čemž svědčí hodnocení. Definitivní vydání však hru nabídne „hezčí“ a hlavně s mnoha a mnoha doprovodnými materiály, které mají za cíl osvětlit hráčům smysl titulu a jak vlastně vznikl. Nové vydání bylo původně oznámeno už na E3 2021, proto se někteří obávali, že to se hrou nakonec nedopadne, ale žádné strachy. Plumbers Don’t Wear Ties: Definitive Edition vyjde letos v září na PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One a Xbox Series.

Shantae Advance: Risky Revolution

Dlouho ztracené pokračování Shantae z roku 2002, které se připravovalo 20 let a mělo zaujmout pozici skutečného pokračování Shantae: Risky’s Revenge z roku 2010, znovu vzniká a vyjde. Shantae Advance: Risky Revolution pro Game Boy Advance bylo před dvěma desetiletími původně zrušeno, ale nakonec se k němu vrátili vývojáři z WayForward a hru vyvinuli ze základů původního kódu. U vývoje se sešli i původní tvůrci, konkrétně sám autor Shantae Erin Bozon, režisér Matt Bozon a programátor Michael Stragey. Nejprve pracovali na demu, poté se vrhli na dokončení celé hry. Nejde o remake, demake ani remaster, půjde o skutečnou hru pro Game Boy Advance, která však na dokončení čekala o něco déle. Hra vyjde začátkem roku 2024 a skutečně pouze na GBA.

A dál?

Oznámena byla též nová interaktivní animovaná adventura Arzette: The Jewel of Faramore od studia Seedy Eye Software, která vyjde ještě letos na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series a Nintendo Switch. Další novinkou je tahové RPG Another Crusade, které se inspirovalo Super Mario RPG a vyjde na podzim na tytéž platformy. Humorné a rovněž tahové RPG se shakespearovskými motivy This Way Madness Lies vyjde 25. července digitálně na Switchi, později dorazí na PlayStation 5. Kolekce pěti původně flashových her Rose & Camellia Collection vyjde na Switch. Retro plošinovka DoubleShake vyjde příští rok na Switch a PlayStation 4 a PlayStation 5.

Dále se můžeme těšit na fyzické verze Gargoyles Remastered od Disney, Castlevania Advance Collection, Midnight Fight Express, Chicory: A Colorful Tale, Colossal Cave, Rise of the Triad: Ludicrous Edition. Fyzická vydání Koumajou Remilia: Scarlet Symphony, El Shaddai Ascension of the Metatron HD, Dungeons of Aether a Rollercoaster Tycoon 3: Complete Edition pak budou k dispozici pouze pro Switch, Odencat’s Paradise Collection pro PlayStation 4 a PlayStation 5. Další zmínky se dočkalo již představený interaktivní hratelný dokument The Making of Karateka. Kyukyoku Tiger-Heli Collection se dočkalo oznámení vydání v anglické verzi na západě pro Switch a PlayStation 4. Celou prezentaci můžete zhlédnout níže.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru