Slitterhead, Horor Slitterhead dráždí novým obrázkem

Horor Slitterhead dráždí novým obrázkem

Nová hra od autora Silent Hill poptává nové vývojáře. Mohla by opravdu vyjít už letos?

Zdroj: Bokeh Game Studio
24. 1. 2023

O hororové hře Slitterhead, na níž pracuje od roku 2020 Bokeh Game Studio, toho příliš nevíme, nicméně už jen jméno autora a zakladatele studia stačilo k tomu, aby tomuto počinu hráči věnovali pozornost. Za hrou totiž stojí známý vývojář Keiičiro Tojama, který se proslavil především sérií Silent Hill, ale podepsal se i pod sérii Siren nebo Gravity Rush. Studio i Tojama o sobě dávají vědět poměrně často, ale bohužel ne v souvislosti se hrou, pokud nebudeme počítat podvodné e-maily z konce listopadu, které měly nabízet promování Slitterhead, což studio vyvrátilo. Tentokrát se však můžeme po dlouhé době podívat alespoň na drobný střípek ze hry v podobě zveřejněného artworku.

V době oznámení, které oficiálně proběhlo v roce 2021 na The Game Awards, se spekulovalo o rebootu či jiných projektů týkající se Silent Hillu, přičemž tyto teorie Slitterhead coby Tojamova nová hra narušil, ale zároveň dokázal zaujmout i ty, kteří stále čekali na něco nového ze světa Silent Hillu. Fanoušci této hororové série si teď každopádně nemohou stěžovat na nedostatek projektů, ač jsou všechny hry zatím stále ve vývoji. Navíc vůbec nic to neubírá očekáváním, která nastolil Slitterhead, i když se zatím moc neukázal. V roce 2020 ovšem Tojama svůj nový počin oznámil s tím, že vyjde na PC a konzole v roce 2023, takže je nejvyšší čas, abychom se dozvěděli aspoň něco málo nového.

To se bohužel úplně neděje a ačkoli nemáme ani žádné detaily o datu vydání, tedy zda by hra mohla letos skutečně vyjít, nebo byla naopak odložena, nejnovější příspěvek Bokeh Game Studio naznačuje, že Slitterhead potřebuje ještě minimálně nějaký čas k dokončení. Nový artwork zachycuje tíživou a temnou atmosféru, ač je celý výjev osvětlen neony, zatímco neznámá postava očekává útok od podivného chapadlovitého monstra, které by mohlo být jedním z těch, jež jsme mohli vidět na nákresech z roku 2021. Doprovodný text k příspěvku ovšem obrázek nevysvětluje, namísto toho poptává nové spolupracovníky do studia napříč všemi obory – sháňka je po externím projektovém manažerovi, výtvarnících i programátorech. Lze jen těžko odhadovat, zda se bude studio držet původních plánů ohledně letošního vydání. Ale kdo ví, máme před sebou téměř celý rok.

Nabídku práce na webu uvedl sám Keiičiro Tojama: „Stále se věnuji vlastním tvůrčím myšlenkám, ale začínám také vyhledávat nové talenty a snažím se připravit prostředí, kde mohou tyto mladé, kreativní mysli rozvinout svůj potenciál. Cítím, že  je pro mě povinnost sloužit další nastupující generaci důležitá.“ Poznamenal, že vývoj hry v novém prostředí i enginu byl pro většinu něčím novým, neboť roky strávili prací na „first party“ titulech, ale že se to přes všechny těžkosti vyplácí a že se „podařilo vytvarovat nevytvarované“. S detaily o samotné hře se však nesvěřil. Z dřívějška však víme, že hra bude založena i na volbách a měla by si značně pohrát s hráčovou myslí. Něco málo si můžete přečíst i v našich starších článcích, nicméně na pořádnou nálož informací zatím stále čekáme.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru