Souhrn z The Game Awards 2021

Souhrn z The Game Awards 2021

Nekonečný příliv her. Alan Wake 2, Wonder Woman, Hellblade 2, Star Wars a mnoho dalších

Zdroj: Quantic Dream

Také letošní rok pohledem velkých událostí zakončují tradiční The Game Awards. Moderátor Geoff Keighley se svým týmem připravil více než tříhodinovou show, o které v uplynulých dnech a týdnech mluvil jen v superlativech. Skoro se až zdálo, že jednotlivá ocenění stojí na druhé koleji a z herních Oscarů se stala ta nejnabitější videoherní konference. Slíbena byla velká i menší oznámení, úplně nové hry, informace o již vydaných kouscích a spoustu zajímavých setkání hvězd a osobností nejen z videoherní branže. Abyste měli přehled, co všechno se v noci probíralo, máme pro vás nad rámec přenosu tradiční souhrn.

Alan Wake 2

Je to skutečně tak, Alan Wake je konečně zpět. Remedy Entertainment pracuje na druhém díle ve spolupráci s Epic Games. Hra má vyjít v roce 2023 na Xbox Series X a S, PlayStation 5 a PC. Sam Lake už od počátku uvažoval o pokračování a během těch dlouhých let od vydání jedničky vzniklo mnoho konceptů Alanova dalšího příběhu, do čehož se později zařadil i Control. A nyní přišla ta chvíle, kdy mohou jeho další dobrodružství představit i hráčům. Zatímco první díl byl akční hrou s prvky hororu, ten druhý má být vyloženě survival horor, což je pro Remedy něčím novým a slibují si od toho skutečné skloubení příběhu a hratelnosti.

Senua’s Saga: Hellblade II

Senua a pokračování její ságy se konečně více ukázaly díky vydatné ukázce gameplaye. V ní se podíváme na Senuu a její společníky, kterak se vrhají do lovu obra. Už ze samotného traileru je zřejmé, že nebude chybět hutná atmosféra, líté souboje a je zde samozřejmě i předzvěst dalšího dobrodružství, jímž si bude muset Senua projít.

Star Wars Eclipse

Studio Quantic Dreams představilo svou Star Wars hru s podtitulem Eclipse, v níž se podíváme do období Vrcholné republiky, tedy do doby zhruba 200 let před událostmi, že známé ze ságy Anakina Skywalkera. Trailer nabízí řadu působivých a značně temných záběrů, hra samotná je ovšem v rané fázi vývoje, není proto známo datum vydání ani platformy, na které by hra měla dorazit. Eclipse má být akční a silně příběhově založenou adventurou a vezme hráče do Vnějšího okraje a představí hned celou řadu postav s vlastními příběhy a schopnostmi.

The Matrix Awakens

Jak bylo slíbeno, vedle ukázky z filmu Matrix: Resurrection došlo také na zveřejnění technologického dema Matrix Awakens, které si vzalo za cíl demonstrovat sílu Unreal Enginu 5 na konzolích nové generace. Největším překvapením bylo odhalení, že demo je částečně hratelné a nad rámec poloautomatických sekvencí obsahuje také interaktivní části, v nichž si lze s novým enginem a jeho možnostmi pohrát v reálném čase. Jde například o instantní změnu denní doby nebo zkoumání, jak je vlastně vytvořeno město, po kterém se prohání skvěle vypadající doprava i trojice hrdinů, včetně Nea a Trinity. Pokud máte PlayStation 5 nebo Xbox Series, můžete se sami pustit do tohohle přibližně 20minutového zážitku.

Elden Ring

Na The Game Awards se svého dočkali i fanoušci soulsovek a ti, kteří netrpělivě očekávají Elden Ring. K dispozici je nový příběhový trailer, ovšem ani tentokrát se nedá s jistotou říci, že máme ponětí, co se vlastně děje a o co ve hře půjde. Upoutávka hovoří o krádeži artefaktu souvisejícího se smrtí a o pádu polobohů, což vedlo ke zničující válce a k rozpadu Elden Ring. Důsledkem toho a zničující války se hráči vrhají do rozpolceného světa, který lze zachránit jedině opětovným sjednocením vzácného artefaktu, zapotřebí je někdo, kdo převezme titul Elden King a svět hry opět jednou sjednotí. A to takže již 25. února, kdy toto temné RPG dorazí na Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4, PS5 a na PC.

Wonder Woman

Další komiksová postava se dočká po filmu i své vlastní hry, tentokrát tato čest potkává Wonder Woman ze stáje DC. Na hře s WB Games pracuje studio Monolith, jež má za sebou Middle-Earth. Wonder Woman je koncipována jako singleplayerová hra s otevřeným světem a nabídne úplně nový příběh nezatížený komiksovou předlohou. Hra má navíc využívat systém Nemesis, který vývojáři z Monolith použili již v Middle-Earth: Shadow of Mordor a poté i v Shadow of War a poměrně nedávno se jim podařilo si jej konečně patentovat.

Suicide Squad: Kill the Justice League

Trailerem se také blýskl tým Rocksteady, který na The Game Awards ukázal upoutávku na akční dobrodružství Suicide Squad: Kill the Justice League a vůbec poprvé ukázali také záběry přímo z hraní. Suicide Squad dorazí příští rok na konzole a na PC a nabídne hru pro jednoho i pro více hráčů.

Warhammer 40,000: Space Marine 2

Jedním z nově oznámených titulů je také third person akce Warhammer 40,000: Space Marine 2, o jejíž vydání se stará Focus Interactive a jejíž vývoj zaštiťuje tým Saber Interactive dosud známé zejména porty her ostatních studií. Ve Space Marine 2 se hráči opět zhostí role elitních jednotek císaře a ovládnou smrtící schopnosti i arzenál devastujících zbraní. Boje se budou odehrávat na palubách lodí i na vzdálených světech a jak napovídá zveřejněná upoutávka, ve které lze v samotném závěru spatřit i pár vteřin gameplay záběrů, o frenetickou akci nebude nouze. Warhammer 40,000: Space Marine 2 vyjde v příštím roce na PS5, na Xbox Series a na PC.

Tiny Tina’s Wonderlands

Za jednu z těch akčnějších upoutávek lze považovat i příběhový trailer na first person střílečku Tiny Tina’s Wonderlands. Video se soustřeďuje na postavy a na nástin příběhu odehrávajícího se mimo hlavní dějovou linku i mimo centrální svět titulů Borderlands, nicméně fanoušci hlavních her zde budou zcela zjevně jako doma. Tiny Tina’s Wonderlands vyjde na Xbox One i Series, na obě současně fungují generace Sony PlayStation i na PC 25. března.

Slitterhead

Trailer na titul Slitterhead potvrzuje předešlé náznaky a ukazuje se, že hororový designér Keiičiro Tojama skutečně nepracuje na Silent Hillu, ale na jiném hororovém titulu. Tím je Slitterhead, který Tojama spolu se svým týmem Bokeh Game Studio představil na The Game Awards upoutávkou. Ta v sobě kombinuje akční hratelnost, podivné postavy, svět japonské metropole i pro Středoevropana typickou východní podivnost a přestřelenost. Záběry rovněž naznačují, že by se novinka měla odehrávat v Kowloonu, velmi hustě osídlené městské části Hong Kongu. Za zmínku navrch určitě také stojí, že na projektu se podílí i dvorní skladatel série Silent Hill, Akira Jamaoka. Datum vydání ani platformy prozatím nejsou známé.

A Plague Tale: Requiem

Tým Asobo Studio spolu s vydavatelem Focus Entertainment ukázal na The Game Awards také vůbec první záběry z hraní pokračování temné adventury A Plague Tale s podtitulem Requiem. Ty se chlubí velmi variabilním prostředím hry, jež obsáhne nejen temná zákoutí protkaná myším trusem, ale také rozlehlé pasáže naplněné světlem i optimismem. Upoutávku doplňují slova z básně Requiem Roberta Louise Stevensona a ukazují pouť dvojice hlavních postav na jih. A Plague Tale: Requiem vyjde v blíže neupřesněné datum příští rok, a to na nové konzole, Nintendo Switch a na PC.

Forspoken

Nechtěnou hrdinkou akční adventury Forspoken se stane protagonistka jménem Frey Holland, jež se záhadným způsobem přenese ze světa dnešního New Yorku do fantasy říše jménem Athia. A otázek má přitom mnoho, vévodí jim ale patrně ty hlavní dvě – jak se tam dostala a proč? Nikdo neví, záhy ale začne bojovat nejen o holý život, ale i o spásu obyvatel tohoto záhadného světa. A cílem hlavní hrdinky je také pochopitelně to, aby se dostala pokud možno v pořádku domů a zpět do naší reality. Akční fantasy Forspoken vychází 25. května na PC a na PlayStation 5.

Dune: Spice Wars

Vývojáři severské strategie Northgard oznámili na The Game Awards novou 4X strategii zasazenou do dnes opět tolik populárního světa Duny z pera spisovatele Franka Herberta. V Dune: Spice Wars si hráči zvolí frakci dle svých preferencí a cílem je dovést ji k dominanci na pouštní planetě Arrakis. Protože kdo ovládá koření, ovládá celý vesmír. Kromě znepřátelených frakcí ale samozřejmě nesmí chybět také ani pouštní červi, jež ztěžují přesuny jednotek i samotnou těžbu. Novinka vyjde na PC v příštím roce a na Steamu bude dostupná v programu předběžného přístupu.

The Expanse: A Telltale Series

Studio Telltale se znovu hlásí o slovo a představilo nám svůj nový počin, jímž je The Expanse. Fanoušci knih či seriálu se tak dočkají dalšího rozšíření tohoto vesmíru. Hlavní postavou je Camina Drummer, kterou stejně jako v seriálu ztvárňuje herečka Cara Gee. Jak už jsme u Telltale zvyklí, čeká nás silný příběh, jenž nás provede událostmi, které Camina zažila ještě před dějem samotného seriálu. Na palubě lodi Artemis bude muset čelit konfliktům a vzpouře, tím pádem nebude opět nouze o potřebu mnohých rozhodnutí.

Planet of Lana

Nádherná hra Planet of Lana dala opět na odiv své úchvatné výtvarno a rovněž i soundtrack, o který se stará skladatel Takeshi Furukawa. Jak už víme z dřívějška, příběh se točí kolem Lany a jejího společníka Mui, kteří společně hledají Laninu ztracenou sestru. V cestě jim pak stojí řada drobných hříček a hádanek, ale třeba i stealth. Hra dorazí v roce 2022 na Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S a PC prostřednictvím Steamu.

Sonic Frontiers

Po speciální prezentaci Segy v průběhu letošního roku, v jejímž závěru došlo na potvrzení, že vzniká plnohodnotné pokračování Sonica, přichází vývojáři s novým trailerem. Přivítejte Sonic Frontiers – novou 3D next-gen hru, která dorazí už za rok touto dobou. Hráči si mají užít známý svět, jako nikdy předtím, při zachování maximální rychlosti a svobody v otevřených zónách ostrova Starfall. Dojde pochopitelně také na boj s řadou silných protivníků a nepochybujeme, že se na scéně nakonec objeví i Robotnik. Zatím se zdá, že se hra chce skrze svou stylizaci dostat pod kůži fanouškům filmu, více se o Sonic Frontiers dozvíme během příštího roku.

Homeworld 3

Novinkou The Game Awards byly rovněž Gameplay záběry sci-fi strategie Homeworld 3, jež ke konci příštího roku zamíří na PC. Trailer poskládaný ze záběrů ze hry lákal především na pokračující příběh hry, ve kterém se hráči zhostí role velitele flotily hledající za pomocí artefaktů dávno zmizelé civilizace svůj nový domov. Pohybovat se přitom budou otevřeným vesmírem, kde nebude nouze o taktické bitvy. Novinkou série má v případě třetího dílu být kooperativní multiplayer.

Dying Light 2 Stay Human

Vývojáři z Techlandu svou přítomnost na The Game Awards potvrdili ještě před slavnostním zahájením. Věděli jsme proto, že se v nějaké podobě objeví Dying Light 2, které by mělo v plné verzi dorazit už v únoru. Nakonec jsme se namísto gameplay ukázky dočkali pěkného, leč nepříliš informačně vybaveného CGI traileru. Atmosféru navozuje skvěle a je pravdou, že Techland se v posledních měsících rozhodně s informacemi o hře netají, proto bereme video jako příjemný bonus a těšíme se na vydání.

CrossfireX

Nový trailer pro střílečku Crossfire X se zaměřil na příběhovou kampaň vyvíjenou finským týmem Remedy Entertainment a po dlouhém čekání také odhalil i chystané datum vydání. Kampaň nabídne futuristické přestřelky žoldáků ověšených těmi nejmodernějšími zbraněmi a technologiemi a jak je z upoutávky vidno, frenetická akční hratelnost bude hrát hlavní roli. Remedy své dílo vydá na konzole Xbox Series a Xbox One 10. února a k dispozici budou dvě příběhové části se jmény Operation Catalyst a Operation Spectre.

The Lord of the Rings: Gollum

Velice rychle se prosmýkl, a to doslova, i několikrát odložený Glum. Kromě jeho plížení se kolem orků ve snaze získat svého miláška jsme svědky i jeho pověstné rozdvojené osobnosti, jež pochopitelně rovněž výrazně zasáhne do příběhu a hratelnosti hry. Vydání je v tuto chvíli stále plánováno na příští rok, přesné datum však není známo. Hra dorazí na platformy PlayStation 4 i PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X a S, Nintendo Switch a PC.

ARC Raiders

Dle očekávání se na The Game Awards ukázala také upoutávka na akci Arc Riders, kterou vyvíjí tým Embark bývalého ředitele DICE Patricka Söderlunda. Arc Riders je PvE third person akcí, jež je zasazena do na první pohled krásného postapokalyptického světa, v němž se se z nebe sypou robotičtí nepřátelé. A to od těch nejmenších a snadno likvidovatelných, až po obří mechy, se kterými zjevně není radno si zahrávat. Novinka Arc Riders vyjde v příštím roce na konzole Xbox Series, PlayStation 5 a na PC.

Somerville

Sci-fi adventura Somerville se poprvé ukázala během léta a přilákala fanoušky minimalisticky pojatých dobrodružství na další titul spoluzakladatele studia Playdead. Dino Patti se jako výkonný producent dříve podílel na adventurách Limbo a Inside a se svým novým týmem Jumpship připravuje podobně laděný titul, jež v příštím roce zamíří na PC a na konzole Xbox a jež bude součástí služby Game Pass. V adventuře Somerville budou hráči unikat neznámé hrozbě v dystopickém světě a je patrné, že i tentokrát budou nepřátelé mnohem mocnější a opatrný postup bude nutností.

SteelRising

Po GreedFallu nám studio Spiders servíruje další zajímavou alternativní historii a tentokrát trochu více ukázali, o co vlastně ve hře SteelRising půjde. Ta se totiž odehrává v Paříži roku 1789, tedy na začátku Velké francouzské revoluce, král Ludvík XVI. však tentokrát disponuje roboty a ve svém šílenství, které mimo jiné souvisí s mesmerismem, jimi ničí město. Proti jeho armádě se postaví robotka Aegis, jejímž údělem měl být původně tanec. Vydání je naplánováno na červen 2022 na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X a S.

Nightingale

Když před několika lety odcházel generání ředitel BioWare Aaron Flyn do studia Improbable, nikdo nepochyboval nad tím, že se pustí do vývoje nového titulu. Domněnky byly správné a projekt, o kterém Flynn dosud mluvil jen v náznacích, se zhmotňuje coby Nightingale. Jde o survival s podporou craftování, který se bude odehrávat v masivním světě, těžícím z technologie SpatialOS zmiňované společnosti. Aby však došlo na oddělení Nightingale od technického pozadí Improbable, Flynn velí úplně novému interímu studiu Inflexion Games a společně se zaměřují na zpracování světů Fae, stejně jako na vykreslení zajímavých postav i nepřátel. Hráči se mají chystat na dobrodružství plné nebezpečí i objevování. Hra dosud nemá datum vydání ani seznam cílových platforem.

Beat Saber: Lady Gaga Music Pack

The Game Awards mělo i české a slovenské zastoupení, a to díky Jaroslavu Beckovi ze studia Beat Games a jejich VR hitu Beat Saber. Hra si může připsat další hvězdnou spolupráci a po Billie Eilish, která svými písněmi do hry přispěla před pár měsíci, doplňuje playlist i Lady Gaga. Opět nechybí ani unikátní prostředí a hudební balíček nabízí 10 skladeb napříč celou tvorbou.

Star Trek Resurgence

Veteráni z týmu Telltale představili na The Game Awards svůj nový projekt jménem Star Trek Resurgence. Tým Dramatic Labs se skládá z lidí, kteří dříve spolupracovali například na The Walking Dead, The Wolf Among Us, Game of Thrones a na Batmanovi. Vývojáři svůj titul zasadili do událostí po Nové generaci a z hlediska žánru půjde o third person adventuru, ve které budou velkou roli hrát rozhodnutí hráče. Příběh se bude odehrávat na palubě lodi U.S.S. Resolute a hráči se chopí role rovnou dvojice postav – velitelky Jary Rydek a technika Cartera Diaze. Star Trek Resurgence vyjde na jaře příštího roku na konzole Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4, PS5 a na PC.

The Texas Chain Saw Massacre

Vývojáře z týmu Gun Interactive si můžete pamatovat díky dnes již oficiálně vypnuté asymetrické on-line akci Friday the 13th. A právě na tu navazuje novinka Texas Chain Saw Massacre, jež si bere inspiraci z filmu z roku 1974. Texaský masakr motorovou pilou si patrně vypůjčí řadu prvků ze zmíněného minulého titulu tohoto studia, neboť i novinka bude asymetrickou on-line akcí. A vzhledem k předloze se dá předpokládat, že to opět bude o zápolení jednoho vraha proti partě nešťastníků, tentokrát za doprovodu mrazivého řevu motorové pily. Datum vydání je zatím neznámé, stejně tak cílené platformy.

Final Fantasy VII Remake Intergrade

Remake Final Fantasy VII se konečně podívá i na PC, navíc velice brzy, již 16. prosince prostřednictvím Epic Games Store. Hra původně vyšla v dubnu 2020 na PlayStation 4 a v červnu letošního roku vyšla i právě Intergrade verze pro PlayStation 5 s grafickými vylepšeními a zcela novou misí s Yuffie. Tato verze tedy nyní míří na PC.

Horizon Forbidden West

Asi nemůže být pochyb o tom, že to bude právě akce Horizon Forbidden West, jež ve velké míře ukáže potenciál PlayStationu 5. A jak moc to může být zajímavé a jak krásná hra to může být, to už na The Game Awards předvedla Sony za pomocí nové upoutávky odhalující hlavní hrdinku Aloy v krátkém prostřihu v několika odlišných situacích a v různorodém prostředí. Díky tomu není nouze o záběry ze soubojů na zemi, ve vzduchu i pod vodou. Horizon Forbidden West vychází 22. února exkluzivně na PS5.

Halo The Series

Herní průmysl pochopitelně nejsou jen hry samotné, a díky tomu jsme mohli na The Game Awards možnost vidět také další ze série upoutávek na chystaný seriál na motivy série Halo. Ten bude v příštím roce dostupný ve streamovací službě Paramount+, jež u nás zatím bohužel není k dispozici.

Metal: Hellsinger

Matt Heafy vám sice může být povědomý jako streamer, podstatně známější je však jako zpěvák a kytarista metalové kapely Trivium. Heafyho už ale brzy budeme moci potkat i jinde – v rytmické first person akci Metal: Hellsinger – The Gods of Metal, ve které se hráči vydají za brány samotného pekla. Tam budou čekat i další umělci z metalové branže, a to například zástupci kapel Soilwork, Arch Enemy, Dark Tranqulity, Lamb of God a dalších. Půjde zkrátka o nářez, který by měl být dostupný v příštím roce na konzolích Xbox Series, na PlayStation 5 a na PC.

Saints Row

Nový trailer na restart Saints Row se snaží napravit špatný první dojem, který ve fanoušcích a hráčích zanechalo jeho představení před pár měsíci. Vydání bylo původně plánováno již v únoru 2022, ale v listopadu byla hra odložena. Nyní se však zdá, že by mohla hra zaujmout i kované hráče série, neboť nový trailer ukazuje veškerou šílenou akci a možnosti, které jsou od titulu nesoucího jméno Saints Row očekávané. Novým datem vydáním je 23. srpen a zahrát si budeme moci na staré i nové generaci konzolí PlayStation a Xbox a též na PC.

Evil West

Již dříve oznámená akce Evil West se na The Game Awards připomněla novou upoutávkou a v ní odhalila záběry z hraní. Evil West je akční střílečkou, v níž se na historickou korektnost rozhodně nehraje a v níž hlavní hrdina Jesse musí na alternativním divokém západě pomoci zachránit lidstvo ze spárů podivných nestvůr. Evil West vychází příští rok na konzole Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4 i PS5 a na PC.

THIRSTY SUITORS

Příběhových adventur známe nepřeberné množství, troufáme si ale tvrdit, že asi v žádné z nich se příběh neodvíjí od toho, jak dobří jste v jízdě na skateboardu, v tahových soubojích a ve vaření zároveň. A právě tyto činnosti v sobě kombinuje akce adventura Thirsty Suitors od nezávislého týmu Outerloop Games, ve které budou hráči doprovázet hlavní hrdinku jménem Jala. Ta se musí naučit čelit svým chybám, bývalým partnerům a dalším nástrahám. Adventura Thirsty Suitors má vyjít již brzy, podle dostupných informací prozatím pouze na PC.

Lost Ark

Akční free-to-play MMORPG Lost Ark má namířeno po uzavřené alphě a betě k oficiálnímu vydání. Tak se mělo původně stát již nyní na podzim, ale kvůli zapracování zpětné vazby od hráčů se nakonec do Arkesie podíváme 11. února, vlastníci Founder’s Pack pak o tři dny dříve. Hru původně spustilo jihokorejské studio Smilegate už v roce 2019 právě pro Jižní Koreu, později též v Rusku, Číně a Japonsku, nyní se Amazon stará o vydání ve zbytku světa.

Cuphead: The Delicious Last Course

Destiny 2: The Witch Queen

Warhammer Vermintide 2: Warrior Priest

Tchia

SYNCED: Off-Planet

Fall Guys x The Nightmare Before Christmas

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Among Us VR

DokeV

Persona 4 Arena Ultimax

Babylon’s Fall

Rumbleverse

TUNIC

Have A Nice Death

The King Of Fighters XV

Monster Hunter Rise – Sunbreak Expansion

Genshin Impact – Yun Jin

Vampire: The Masquerade – Bloodhunt

GTFO

Rocket League Ford Mustang Mach-E and Shelby GT350R Rule One

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru