A Quiet Place: The Road Ahead, Saber Interactive, Hlavní hrdinka A Quiet Place: The Road Ahead bude těhotná

Hrdinka A Quiet Place: The Road Ahead bude těhotná

Vývojáři adaptace Tichého místa použijí podobný námět jako film. Podívejte se na trailer

Zdroj: Saber Interactive
3. 7. 2024

V polovině června představila společnost Saber Interactive hru podle filmové série Tiché místo. Nebylo samozřejmě náhodou, že se tak stalo krátce před chystanou premiérou dalšího filmu, je však nutné připomenout, že titul A Quiet Place: The Road Ahead není přímou adaptací. Hra vypráví příběh jiných lidí – konkrétně hlavní hrdinky Alex a jejího přítele Martina – kteří se snaží přežít tváří v tvář probíhající apokalypse, za níž stojí na zvuk velmi citliví mimozemšťané. Za hrou stojí studio Stormind Games, před necelým měsícem jsme se mohli na hru poprvé podívat v traileru, který představil i části natočené přímo během hraní, a nyní se vývojáři připomínají s dalším videem, které nastiňuje příběh.

Jak je z videa patrné, příběh začne ještě před invazí z kosmu, ta bude ovšem součástí úvodních minut, a pak vše nabere rychlý spád. Video skočí v čase přibližně o tři měsíce, když už nic kolem nepřipomíná poklidné místo k životu. Naopak, přeživší už dobře vědí, že křičet by pro jistotu neměli ani v odhlučněných místnostech, protože přímý střet s velmi agilními mimozemšťany téměř nelze přežít. Bez ohledu na to je ale nutné „nějak“ žít, o což se Alex s Martinem snaží. Záhy se ve videu ale objeví důvod, proč vymetají jednotlivé domy a co přesně hledají – těhotenský test. Podobně jako ve filmu tak zřejmě i ve hře budeme po dalších skocích řešit buďto jen samotné těhotenství hlavní hrdinky nebo i nutnost postarat se o malé dítě, což na stříbrném plátně fungovalo a není důvod, proč by to nemělo pomoci i atmosféře hry.

Video rovněž naznačuje, že v kritických okamžicích dvojice záměrně nezůstane potichu a přeci jen se do boje s mimozemšťany pustí. K vidění je sekvence, ve které patrně Alex střílí brokovnicí a nechybí ani další akční scény. V tomto ohledu tak nutně nemusí jít vždy jen o tichý walking simulator, ale o poměrně akční adventuru, která by mohla zabavit i bojechtivější hráče. Zbytek záběrů se ale nese spíše v duchu prvního traileru, což je ale s ohledem na předlohu pochopitelné. Nelze také nevidět, že hra – ačkoliv nevzniká s rozpočtem obřích AAA titulů od těch největších vydavatelů a vývojářů – má solidní produkční kvality a právě v kombinaci s dobrým příběhem by mohla zabodovat. Musíme však počkat na konkrétní datum vydání, kdy se A Quite Place: The Road Ahead objeví na Steamu, Xboxu Series a PlayStationu 5. Do té doby můžete hru sledovat třeba právě na Steamu, případně si ji přidat do seznamu přání.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru