Silent Hill 2 (remake), Konami, Hlavní hrdina remaku Silent Hillu 2 má zřejmě jinou tvář

Hlavní hrdina remaku Silent Hillu 2 má zřejmě jinou tvář

Vývojáři aktualizovali ikonu hry na Steamu. Reakce na lehké změny rysů jsou pozitivní

Zdroj: Konami
20. 4. 2024
Název: Silent Hill 2 (remake) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: ,

Pokud už netrpělivě vyhlížíte nové oficiální informace o remaku Silent Hillu 2, na kterém pro Konami pracují polští vývojáři ze studia Bloober Team, možná jsme jim zase o krůček blíž. Po nejrůznějších náznacích možného vydání a ratingů, které hra obdržela hned v několika regionech, nyní došlo na změnu ikony hry na Steamu. Na první pohled může jít o poměrně nicotnou záležitost, která s sebou nenese žádnou zajímavou informaci, v tomto konkrétním případě jsou ale hráči potěšení. A to je s připomínkou, že nešetřili kritikou po zveřejnění dosud posledního videa ze hry, je rozhodně příjemný obrat. Abyste ale rozuměli – fanoušci nehodnotí skutečnost, že někdo, kdo spravuje profil hry na Steamu, jen vyměnil ikonu, ale komentují obrázek samotný, protože se na něm objevuje hlavní hrdina, do jehož vzhledu vývojáři zřejmě zasáhli.

Obrázek „nového“ Jamese Sunderlanda se objevil v diskuzích a na sociálních sítích v noci z pátku na sobotu s odkazem na změny v databázi tak, jak je zaznamenal web SteamDB. Vzhledem k tomu, že jde o ikonu samotné hry v katalogu Steamu, momentálně není k dispozici ve vyšším rozlišení, v obličeji se však dají vysledovat drobné odlišnosti oproti tomu, jak James vypadal na starších obrázcích či v záběru z traileru. Hráči například na Redditu poukazují třeba na odlišnou barvu vlasů, která více odpovídá Jamesovi z původní hry, ale i na úpravu čelisti nebo nosu. Musím ale za sebe říct, že čím déle jsem se díval na porovnávací obrázek, tím jsem si přestával být jistější, zda nejde jen o hru světla.

 

Buď jak buď, i tyhle drobné zásahy mohou znamenat, že po letech práce se už nikoliv vývoj, ale finální přípravy blíží do finiše a hra by už mohla konečně vyjít. Ve spojitosti s jinými spekulacemi – konkrétně o údajné prezentaci blížících se her v režii Sony – bychom se pak nedivili, kdyby se vývojáři z Blooberu objevili právě tam a vstoupili do finálního dějství své anabáze. Připomínáme, že remake Silent Hillu 2 byl oficiálně oznámen v říjnu 2022 na akci Silent Hill Transmission, informace o něm se ale začaly šířit už rok před tím, takže fanoušci série čekají minimálně tři roky na to, než se před nimi hra zhmotní. Snad už tedy nebudeme čekat příliš dlouho.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru