Silent Hill 2 (remake), Konami, Ve vývoji nemusí být jeden, ale hned dva nové Silent Hilly

Ve vývoji nemusí být jeden, ale hned dva nové Silent Hilly

Na prvním prý pracuje velká japonská firma. Druhou hru by mohl dělat polský Bloober Team

Zdroj: Konami
19. 2. 2021
Název: Silent Hill 2 (remake) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: ,

Situace okolo dalšího pokračování hororové ságy Silent Hill od Konami je stále zamotanější. Teď se opět zdá, jako by ve vývoji byly hned dvě hry, což je mimochodem domněnka, která se objevila už dříve. První stopy mají vést k polskému Bloober Teamu (Layers of Fear, Observer, Blair With, The Medium). Jeho šéf Piotr Babieno v rozhovoru pro magazín GamesIndustry.biz naznačil, že studio pracuje na hře podle hororové značky od velmi známého vydavatele.

Jamaoka se podílel už na soundtracku k poslední hře od Bloober Teamu, kterou byl nedávný horor The Medium.

Nemůže prý říct, kdo to je, ani co to je za hru, ale je si podle svých slov jistý, že lidé budou nadšení, až to zjistí. Titul je ve vývoji už přes rok a fanoušci začali okamžitě spekulovat, že jde právě o Silent Hill, pro nějž Konami před lety hledalo různé partnery z řad externích vývojářů. Kanál na YouTube nazvaný TheGrateDebate se domnívá, že jde o tentýž projekt, na který před časem upozornil dvorní skladatel série Akira Jamaoka.

Ten zřejmě nechtěně prozradil v rozhovoru pro magazín Al Hub, že letos v létě má být představena hra, ve kterou fanoušci doufají. Později byl web nucen tento výrok stáhnout, i když nebylo zřejmé, kdo o to požádal a firma Konami tvrdila, že nešlo o impuls z její strany. Nutno připomenout, že Jamaoka se podílel právě už na soundtracku k poslední hře od Bloober Teamu, kterou byl nedávný horor The Medium.

Už dříve se koneckonců spekulovalo, že Konami mělo jednat i s vývojáři Until Dawn ze studia Supermassive Games.

Nicméně obvykle velmi dobře informovaný magazín Video Games Chronicle přichází s vlastními zákulisními zprávami. Konami prý svěřilo Silent Hill nějaké prominentní japonské firmě a odhalen má být letos v létě. Jako bumerang se tak vrací spekulace o zapojení Sony, které kolují internetem už přibližně dva roky.

Jenže to nemusí nutně znamenat, že jsou obě zprávy v rozporu. Jak už dříve padlo, fanoušky to vede k domněnce, že by mohly být ve vývoji paralelně hned dvě hry namísto jedné od různých studií. Už dříve se koneckonců spekulovalo, že Konami mělo jednat i s vývojáři Until Dawn ze studia Supermassive Games. Z této debaty nakonec nic nevzešlo, ale své plány podle VGC autoři přetavili v hororovou epizodickou sérii The Dark Pictures Anthology.

Šéf Blooberu prozradil, že jejich další hra by měla být akčnější.

Zdroje VGC dále říkají, že nový japonský Silent Hill má být jiný než předchozí hry, i když původně se Konami do spolupráce s cizími vývojáři moc nehrnulo. Názor firma přehodnotila až po neúspěchu posledních interních her, jako byl Metal Gear Survive. Podobným způsobem by údajně proto japonský gigant měl pracovat s partnery na dalších hrách ze sérií Castlevania a Metal Gear Solid.

Šéf Blooberu ještě ve zmíněném rozhovoru prozradil, že jejich další hra by měla být akčnější, i když nezapře psychologické DNA starších titulů polských vývojářů. Nechtějí ale zůstat jen u hororů, ale rozšířit své pole působnosti obecně na thrillery. Babieno přitom poukázal na tituly jako The Last of Us nebo Hellblade jako na něco, co je inspiruje a chtěli by následovat.

AestheticGamer si je podle svých slov stoprocentně jistý, že se na odhalení Silent Hillu japonský gigant připravuje.

K situaci se pochopitelně vyjádřil i známý insider a leaker AestheticGamer alias Dusk Golem. Upozornil na to, že na dva různé projekty ze série Silent Hill lákal už v lednu 2020 s tím, že o nich poprvé slyšel ještě v roce 2018. Jedním měl být stále opakovaně zmiňovaný soft reboot a druhým nějaká epizodická záležitost, přičemž Konami vedlo debatu s různými týmy. I on poukazoval na to, že jedním z nich byli Supermassive Games.

Soft reboot nadále připisuje Sony. Je si podle svých slov stoprocentně jistý, že se na jeho odhalení japonský gigant připravuje. Pravdu se snad dozvíme už za pár měsíců, ale pokud je to pravda, mají se fanoušci snad na co těšit. A my abychom pomalu založili kartu pro další neoznámený Silent Hill…

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru