Iron Man, Electronic Arts, Herního Iron Mana píše scenáristka Gotham Knights

Herního Iron Mana píše scenáristka Gotham Knights

Připojuje se další znalec herních superhrdinů, vývoj již vede producent Avengers a Strážců

Zdroj: EA
31. 5. 2023
Název: Iron Man Vývojář: Vydavatel: Žánr:

Loni v září společnosti Electronic Arts a Marvel oznámily herní adaptaci věnovanou jednomu z nejznámějších superhrdinů. Řeč je o Tonym Starkovi alias Iron Manovi, jehož příběh může studio EA Motive vyprávět víceméně podle sebe. Od Marvelu dostali vývojáři svobodu, a proto se pustili do zcela nového příběhu, který není nijak zatížen například Marvel Cinematic Universe. Vedení projektu připadlo Olivieru Proulxovi, pro kterého není práce na titulech s licencí Marvelu ničím novým, jelikož se jako producent podílel už na Marvel’s Avengers a Guardians of the Galaxy. Nově se dozvídáme, že není jediným, kdo má zkušenosti se superhrdinskými hrami.

Společnosti se od oznámení nepodělily o větší množství detailů o hře samotné, zato však můžeme příležitostně sledovat inzeráty a nabídky práce, které ovšem zatím nezmiňují nic nad rámec toho, co už bychom nevěděli. V souvislosti s novou prací se nicméně ozvala i scenáristka Ashley Cooper, jež se na Twitteru pochlubila, že je nyní součástí EA Motive jako senior writer. „Vyrostl jsem na superhrdinech. Začínala jsem se psaním vlastních komiksů na základní a střední škole,“ uvedla své oznámení Cooper s tím, že by tehdy mohla jen těžko uvěřit tomu, že se bude tomuto psaní jednou věnovat profesionálně. „S potěšením oznamuji, že jsem se připojila k EA Motive jako senior writer Iron Mana!“ napsala Cooper a ani v dalších reakcích a odpovědích neskrývala svou radost.

Jak už bylo zmíněno výše, i Ashley Cooper má jisté zkušenosti se superhrdinským žánrem. V roce 2021 se jako scenáristka podílela na Gotham Knights od studia WB Games Montréal, kde napsala například dialogy týkající se vztahu Tima a Bernarda na základně, přičemž tyto rozpravy o posílení a rodině jsou pro ni doteď jednou z oblíbených částí hry. Dle jejího profilu na LinkedIn s poté přesunula do studia Saber Interactive, kde působila jako senior writer u Warhammer 40K: Space Marine 2, poté napsala DLC pro World War Z a věnovala se i režii dabingu a naposledy před odchodem zastávala pozici narrative lead u dosud neoznámeného projektu.

Bohužel nadále platí, že o hře mnoho nevíme. Po potvrzení titulu a oznámení, že je v rané fázi vývoje, jsme se sice dozvěděli, že už se hra dokonce i testuje, ale to celkově nemusí mnoho znamenat. Koneckonců scenárista není pozice, která by se obsazovala mezi posledními. Jaký příběh Tonyho Starka nám Cooper hodlá se svým týmem naservírovat? Možností je mnoho vzhledem ke komplexnosti této postavy napříč komiksy a dalšími médii, ale na odpověď ještě budeme muset nějaký čas čekat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru