Assassin’s Creed Shadows (Red), Ubisoft, Henderson láká na tři další hry ze série Assassin’s Creed

Henderson láká na tři další hry ze série Assassin’s Creed

Podíváme se prý do Indie a navštívíme říši Aztéků. Hned několik titulů nabídne multiplayer

Zdroj: ilustrační/fanart
27. 2. 2023
Název: Assassin’s Creed Shadows (Red) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 15. 11. 2024

Mohlo by se vám zdát, že Ubisoft chystá opravdu hodně her ze série Assassin’s Creed. A byla by to pravda. Také se loni oficiálně pochlubil hned s několika rozpracovanými projekty naráz. Ale zdá se, že to není vše. Vedle her Mirage, Codename Red, Codename Hexe a Codename Jade, Invictus a další mobilní hry, která vzniká ve spolupráci s Netflixem, Tom Henderson už v polovině února lákal také na Nexus pro VR a jeho pokračování.

Teď v článku na magazínu Insider Gaming tvrdí, že francouzský gigant má ve vývoji ještě tři další projekty ve fázi konceptů a prototypů. Nesou kódová označení Nebula, Raid a Echoes. Každý se má přitom lišit a o jeho vývoj se starají různé týmy. Zdroj Insider Gamingu tvrdí, že chce Ubisoft vsadit všechno na Assassina a některé další velké značky.

A není to moc?

Henderson přitom překvapivě přináší i nějaké podrobnosti o jednotlivých hrách. Projekt Nebula vzniká primárně ve studiu Ubisoft Sofia, které vedlo vývoj her Assassin’s Creed III: Liberation a Assassin’s Creed Rogue. Má přitom mít údajně hned tři různá zasazení – Indii, říši Aztéků a Středomoří. Není to přitom poprvé, co se spekuluje třeba o Aztécích. Ale tři v jednom…?

Studio Ubisoft Chengdu přišlo s návrhem na Raid a má jít o free-to-play kooperativní PvE titul pro čtyři hráče. Vystupovat by tu údajně měly postavy z celé série. A konečně tým Ubisoft Annecy prý stojí za projektem Echoes, což má být další multiplayerová hra.

Každý rok nový Assassin

Zdroje Insider Gamingu naznačují, že se má sága vrátit ke každoročnímu vydávání a každý díl má být jiný. Jako první dorazí ještě letos Mirage a pak Nexus pro VR. Red snad v roce 2024, Invictus v roce 2025 a Hexe v roce 2026. Samozřejmě nejde o nic, na co se lze s jistotou spoléhat. Nově spekulované projekty by dorazily na trh ještě později.

Závěrem je nutné doplnit ještě dvě věci. Podobných návrhů a prototypů může vzniknout v Ubisoftu spousta, ale to neznamená, že se všechny dočkají realizace. Pokud jde o šíři celé nabídky, je možné, že by všechny projekty mohly být součástí nové platformy AC Infinity a každý titul nemusí mít rozsah zrovna jako Odyssey nebo Valhalla. I tak je toho ale nějak hodně.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru