Guerrilla v srpnu vypne servery Killzone a další hry

Týká se to dílů Shadow Fall a Mercenary, ale i střílečky RIGS: Mechanized Combat League

Zdroj: Guerrilla Games
24. 7. 2022

Studio Guerrilla Games oznámilo, že co nevidět dojde k vypnutí a ukončení online podpory a funkcí jejich tří her. Jedná se dvě hry ze série Killzone – Mercenary a Shadow Fall – a dále i netradiční VR sportovní střílečky RIGS: Mechanized Combat League, jež byly vyvinuty pro PlayStation. Stane se tak za tři týdny, přesněji 12. srpna 2022. Jejich offline singleplayerovou část to nijak neovlivní.

Killzone: Mercenary vyšlo 4. září 2013 a jednalo se o exkluzivitu pro PlayStation Vita, i přesto se hra dodnes těšila hráčské pozornosti. Poslední hra v sérii, Killzone: Shadow Fall, dorazila na PlayStation 4 15. listopadu téhož roku. RIGS: Mechanized Combat League je oproti nim o něco novějším titulem, který vyšel 13. října 2016 a je určen pro PlayStation 4 VR. Již dříve u obou her Killzone došlo k jistým omezením, nyní však dojde k úplnému ukončení. Někteří hráči si navíc stěžují, že tak dojde v relativně krátké době po oznámení. Například servery her Killzone 2 a Killzone 3 pro PlayStation 3 z let 2009 a 2011 byly ukončeny 29. března 2018, k oznámení ovšem došlo již 20. prosince 2017, tudíž měli hráči ještě celé tři měsíce si obě hry zahrát před jejich vypnutím.

Mercenary postihl v roce 2020 krátký výpadek online služeb, jenž ovšem nebyl tehdy nijak ze strany vývojářů komentován a vše se později vrátilo opět do normálu. V případě Shadow Fall však v lednu 2021 přímo Sony odstavilo oficiální stránky celé série Killzone, což už tehdy naznačovalo, že se může blížit její konec, ačkoli to přímo neovlivnilo online funkce. Vývojáři již dříve uvedli, že mají stále rádi žánr FPS, nicméně je zřejmé, že se většina (ne-li veškerá) pozornosti studia přesunula ke hře Horizon Zero Dawn a později především k Horizon Forbidden West.

Poměrně nedávno se ovšem objevily náznaky, že by mohla mít série Killzone ještě nějaké to želízko v ohni a ukončení serverů by nemuselo znamenat její konec. V souvislosti s PSVR2 se totiž mluví o možném titulu Killzone VR. Ten by ovšem nemělo mít na svědomí studio Guerrilla Games, nýbrž Supermassive Games, tedy vývojáři Until Dawn, The Quarry nebo antologie The Dark Pictures. Killzone VR měl být původně určen již pro první generaci headsetu, ale Sony údajně nebylo spokojeno s výsledkem, a tak byl vývoj restartován. Více se ostatně můžete dočíst v našem starším článku.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru