Gran Turismo 7, Sony Interactive Entertainment, Gran Turismo by mohlo zamířit i na PC

Gran Turismo by mohlo zamířit i na PC

Šéf studia a autor série Kazunori Jamauči uvedl, že se zabývají možností portování hry

Zdroj: Polyphony Digital
27. 11. 2022
Název: Gran Turismo 7 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 4. 3. 2022

Závodní série Gran Turismo co nevidět oslaví 25. narozeniny, což s sebou přináší i update s novým obsahem a vylepšeními nebo další bonusy. První díl této dlouholeté a oblíbené série, Gran Turismo: The Real Driving Simulator, vyšel v Japonsku 23. prosince 1997 a v květnu 1998 i v Evropě a Severní Americe. V těchto dnech se navíc v Monaku koná světové finále Gran Turismo 2022: Monte-Carlo Masters, v rámci něhož se poprvé jezdí a soutěží v Gran Turismo 7, které nahradilo Gran Turismo Sport, což byla vedle nadcházejícího výročí další příležitost si popovídat s prezidentem studia Polyphony Digital Kazunori Jamaučim.

V Monaku šéfa studia a autora série vyzpovídal web GTPlanet, který se zaměřuje právě Gran Turismo, jak ostatně napovídá jeho samotný název. V rozhovoru naťukli téma vydávání her od Sony na počítače, k čemuž nyní dochází stále častěji – Horizon Zero Dawn, God of War, Uncharted 4: A Thief’s End a The Lost Legacy v rámci Uncharted: Legacy of Thieves Collection, Spider-Man nebo Spider-Man: Miles Morales a další a další – a tak byli lidé z GTPlanet zvědaví, jak o tomto trendu smýšlí Jamauči. Řada lidé už delší dobu spekuluje o možnosti Gran Turisma na PC, nyní se však dozvídáme, že by se této možnosti nebránil ani sám autor, jenž přímo uvedl, že o tom uvažuje.

Vydáváním Gran Turisma na PC se samozřejmě zabýváme a zvažujeme to.

„Ano, myslím, že ano,“ odpověděl na otázku, zda bychom se mohli v budoucnu dočkat oblíbené závodní série i mimo PlayStation. Zároveň však podotkl, že by to nebylo jen tak: „Gran Turismo je precizně vyladěný titul. Neexistuje mnoho platforem, na kterých by hra mohla běžet v nativním rozlišení 4K/60p, takže jedním ze způsobů, jak to umožnit, je zúžení platforem. Není to úplně jednoduché téma, ale samozřejmě se tím zabýváme a zvažujeme to.“

Gran Turismo 7 je exkluzivita pro PlayStation, která plně využívá jeho potenciálu, nicméně kromě next-gen verze pro PlayStation 5 vyšla hra i na dosluhující PlayStation 4. Možnosti počítačů by navíc bezpochyby dokázaly splnit nároky, které Jamauči od platformy vyžaduje. Zatím bohužel nemůžeme mluvit o ničem konkrétním, ale ve světle posledních událostí v oblasti rozšiřování her od PlayStationu na PC a dalších plánech, které Sony v tomto ohledu má, je rozhodně příjemné vědět, že je taková možnost ve studiu zvažována, ať už s aktuálním dílem Gran Turismo 7, případně v budoucnu nějakým novým.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru