Game director nového Battlefieldu opustil EA

Game director nového Battlefieldu opustil EA

Marcus Lehto vedl vývoj singleplayerové části. Z Ridgeline Games odešel i art director

Zdroj: EA
25. 2. 2024

Ještě v lednu jsme psali o novém Battlefieldu, o němž toho sice příliš nevíme, ale díky novým pracovním inzerátům jsme se dozvěděli, že DICE hledá četné posily. Studio Ripple Effect (bývalé DICE LA) poptávalo nové zaměstnance, aby se mohli soustředit na realistické destrukce. Dále by na novém titulu měly pracovat švédské DICE a americké Ridgeline Games, které má mít na svědomí singleplayerovou část. Do jeho čela byl v roce 2022 uveden Marcus Lehto, veterán ze studia Bungie, spoluautor Halo a creative director Battlefieldu. Nyní se však dozvídáme, že Lehto již není game directorem nového titulu a že studio Ridgeline Games opustil.

Jak zachytili a na Twitteru zaznamenali například uživatelé DANNYonPC a GhostGaming věnující se mimo jiné i Battlefieldu, Lehto se v posledních dnech zbavil zmínek o svém působení v Ridgeline Games a EA. Na LinkedInu má nově uvedeno, že zde již nepracuje, a totéž stojí v aktualizaci jeho profilu na Facebooku. Lehto měl přitom „do Battlefieldu přinést dlouholeté zkušenosti s vytvářením fascinujících herních světů a strhujících příběhů,“ jak při představení nového studia psal na blogu Battlefieldu generální manažer značky Byron Beede. V tuto chvíli není zřejmé, zda byl Lehtův odchod dobrovolný, případně co bylo jeho důvodem. DANNYonPC navíc spekuluje nad možným uzavřením studia vzhledem k tomu, že v tuto chvíli nejsou vypsány žádné nabídky práce, ale to zatím není možné nijak ověřit. Na začátku února pak Lehto na svých profilech rovněž zveřejnil fotku s kolegy ze studia, ovšem zachycená pohodová atmosféra samozřejmě nemusí nic dokazovat.

Lehto nicméně není sám, jelikož Ridgeline Games opustil i Chriss Matthews, spoluzakladatel a art director. Na jeho profilu na LinkedIn se dozvídáme, že studio opustil v lednu a jeho kroky vedly do 343 Industries, kde od té doby rovněž zastává pozici art directora. Ani jeden svůj odchod nijak nekomentoval, ke konci Lehta se dosud nijak nevyjádřila ani sama společnost EA, fanoušci série Battlefield už se však přirozeně začínají ptát. Odchod Lehta coby game directora, jenž se měl o reimaginaci Battlefieldu postarat, nepřekvapivě vede k otázkám, co bude dál a jak bude vývoj singleplayerové části pokračovat. Řada magazínů již požádala EA o vyjádření, zatím bez reakce.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru