Kampaň nového Battlefieldu vytvoří spoluautor Halo

Marcus Lehto se k EA připojil už loni. Jeho studio konečně dostalo jméno - Ridgeline Games

Zdroj: Electronic Arts
9. 9. 2022

Dáme-li stranou aktuální dění kolem Battlefieldu 2042, vývojáři z Electronic Arts už na konci loňského roku oznámili, že pro sérii chystají mnoho velkých změn. Těžko říct, zda bylo jejich prohlášení dílem snahy narovnat vztahy s hráči nebo se zaručit o lepší budoucnost po nepříliš kladně přijatém posledním dílu, ale faktem je, že se změnila struktura týmů, které nesou za značku odpovědnost a došlo i na přerozdělení jednotlivých úkolů a povinností. Zatímco o multiplayer se bude nadále starat studio DICE a pomáhat jim při tom budou lidé z Ripple Effect, o příběhovou část se mělo podle předchozích informací postarat nové studio založené v Seattlu. Do jeho vedení byl postaven Marcus Lehto, veterán z Bungie, který se podílel na vzniku série Halo a dále pod hlavičkou vlastního studia V1 Interactive na neúspěšné hře Disintegration. Neslavný konec tohoto projektu jej ale přivedl zpět do velké společnosti a už několik hodin víme, že nyní bude vystupovat jako jeden z nejdůležitějších zaměstnanců studia Ridgeline Games.

Právě tak byl nový tým ze Seattlu představen světu v průběhu včerejšího večera a přišlo i potvrzení, že bude v souvislosti s Battlefieldem odpovědný za příběhovou část. „Mnozí z vás vědí, že na začátku roku se k nám připojil Marcus Lehto. Dnes proto oznamujeme, že jeho nové studio se sídlem v Seattlu nese název Ridgeline Games. Marcus do Battlefieldu přinese dlouholeté zkušenosti s vytvářením fascinujících herních světů a strhujících příběhů,“ napsal na blogu Battlefieldu generální manažer značky Byron Beede. Doplnil také, že příběhová část v podání Ridgeline Games fanoušky zaujme novými a vzrušujícími způsoby vyprávění, ale zároveň zůstane věrná klasickým prvkům série, což je sice trochu bezpohlavní vyjádření, ale vidina vlastního týmu zaměřeného na obsah pro jednoho hráče by se mohla přetavit v plnohodnotný zážitek. Na něj ostatně Battlefield i v porovnání s krátkými kampaněmi z Call of Duty čeká už poměrně dlouho, nepočítáme-li krátké příběhy z Battlefieldu 1 a Battlefieldu V.

Co se týče vyjádření Marcuse Lehta, je pro něj podle jeho slov obrovskou ctí mít příležitost spolupracovat právě s DICE a Ripple Effect, takže se přirozeně těší, až bude moci kopnout do země. Na druhou stranu, pravděpodobně se tak už začalo dít a oficiální stvrzení dosavadních domněnek je jen formalitou. Také pochvaly od Vince Zampelly, který po loňském zemětřesení převzal kontrolu nad vývojem Battlefieldu coby značky, proto působí jen jako očekávaný komentář a nedozvídáme se od něj nic konkrétního. „Battlefield je díky zapojení Marcuse a jeho týmu z Ridgeline Games na nejlepší cestě uspět,“ řekl Zampella, mimo jiné i nadále CEO studia Respawn. Je však otázkou, jakým směrem se nakonec Battlefield vydá, zvlášť když se spekuluje o delší pauze způsobené nutností opravit Battlefield 2042. Na konto nové hry tak pochopitelně oficiální cestou nezaznělo nic, insider Tom Henderson ale už dříve spekuloval o dvou možných vizích nové éry Battlefieldu, která by mohla buď znamenat restart s revolučním přístupem k singleplayeru, nebo by podle jeho slov mohlo jít o tzv. hero shooter. Nic z toho ale letos neuvidíme a je otázkou, zda trojice zmiňovaných týmů stihne vše dokončit už na podzimní sezónu 2024.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru