Unrecord, DRAMA, Fotorealistická akce Unrecord si dělá legraci z GTA VI

Fotorealistická akce Unrecord si dělá legraci z GTA VI

Podívejte se na nekompromisní srovnání videoherní podoby policejního zásahu

Zdroj: Drama
6. 12. 2023
Název: Unrecord Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Projekt Unrecord vám zřejmě nemusíme dlouze připomínat, úplně postačí zmínka, že jde o fotorealistickou akci evokující policejní záznamy, která vyvolala bouři na internetu koncem letošního dubna. Zatímco někteří z fanoušků žasli nad tím, co všechno lze pomocí Unreal Enginu 5, nejrůznějších filtrů a chytrého designu vytvořit, velká část hráčů nahlas pochybovala, že jde vůbec o nějakou hru. Padla i řada nevybíravých komentářů, až musel autory hry dokazovat, že se skutečně jedná o scénu v editoru zmíněného enginu a Unrecord je doopravdy digitálním projektem. Pak ovšem nastalo dlouhé mlčení, které přerušil až příspěvek ze včerejška, kterým vývojář a autor hry Alexandre Spindler reagoval na trailer Grand Theft Auto VI.

„Pořád jsme tady,“ napsal Spindler na Twitter a sdílel krátké video s novými záběry ze hry. Těm ovšem předchází výstřižek ze zmíněného traileru hry GTA VI, na kterém můžete sledovat policejní zásah. V novém GTA je vyveden podobně, jak akci zpracovává Unrecord, nejde však o tak propracovanou a fotorealistickou záležitost. I z toho důvodu si Spindler ve videu z GTA VI mírně utahuje a naznačuje, že když dva dělají totéž, není to totéž. Unrecord stále působí mnohem uvěřitelněji, bavíme-li se o snaze převést do podoby hry záznamy z osobních kamer policistů nebo členů zásahové jednotky, a i po mnoha měsících uplynulých od odhalení hry, jsem jí osobně stále značně fascinován.

Pokud už nyní plánujete psát komentář ve smyslu, že se jedná o podvrh a že hry takhle dobře a realisticky vypadat jednoduše nemohou, vřele vám doporučuji v úvodu odkazovaný článek, v němž Spindler vyvrací podobná nařčení. Asi nejsilnějším momentem dokazování je  průlet skrze zdi ve scéně, která sloužila pro natočení prvního traileru, a samozřejmě další drobnosti, jako je nahrané spouštění celé hry z editoru Unreal Enginu a další věci, které mohly zůstat v nakašírovaném videu skryty. Ale protože se skutečně jedná o hru – nebo minimálně o hru v zárodku – nemusíme dále pravost Unrecord řešit.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru