Unrecord, DRAMA, Fotorealistická akce v Unreal Enginu 5 evokuje policejní záznamy

Fotorealistická akce v UE5 evokuje policejní záznamy

Unrecord láká na realistickou grafiku a neobvyklou perspektivu. Důležitou roli hraje i příběh

Zdroj: DRAMA
20. 4. 2023
Název: Unrecord Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

V éře nákladných fotorealistických blockbusterů od obrovských studií je pro menší nezávislé vývojáře, domnívám se, stále obtížnější hráče překvapit, a to nejen po grafické stránce. Akci Unrecord by se to mohlo podařit. Stačí se podívat na aktuální gameplay trailer, abyste pochopili proč. Unrecord je singleplayrová first person akce, kterou sledujete z pohledu policisty. I když vlastně ne, lépe je říci, že ji sledujete z perspektivy jeho kamery, čemuž odpovídá celková stylizace, která doplňuje realistické technické zpracování za použití Unreal Enginu 5 od Epic Games. Výsledek je opravdu lákavý na pohled. Ostatně klidně přerušte čtení a podívejte se na čerstvé video nebo alespoň screenshoty. Myslím, že to stojí za to, i když gameplay doprovází upozornění, že jde teprve o ranou verzi a neodpovídá ještě finální kvalitě.

Když vás mám zpátky, můžeme pokračovat. V titulu prý nepůjde jen o akci, jak by se z ukázky mohlo zdát. Máme řešit komplexní případ a musíme uplatnit i své detektivní schopnosti, abychom uspěli. Taktická střílečka Unrecord láká na pohlcující zážitek, ale slibuje také dialogy, náročná morální dilemata, inovativní mechanismy nebo unikátní systém zaměřování a střelby. Příběh prý bude připomínat detektivku nebo thriller a hráč bude postupně muset vyšetřit několik kriminálních událostí. Příběh, zvraty a celková prezentace mají hrát klíčovou roli.

Nebude tu žádný prostor pro chyby. Hráči mají podle vývojářů umírat a zkoušet uspět znovu a znovu, zatímco pilují svou taktiku. Dialogy prý ovlivní celkový zážitek a vstoupí i přímo do soubojů. Zajmou také rozpixelované obličeje pachatelů, které připomínají skutečné policejní záznamy zveřejňované s podobnými úpravami. Obdobných specialit ale nabídne hra mnohem víc.

Samotní autoři novinku popisují jako směs Firewatch a Ready or Not, která se obecně inspirovala realistickými FPS.

Pokud někdo trpí kinetózou, bude si moci upravit chování kamery, jejích pohybů a další efekty tak, aby pro něj byla hra pohodlnější. Titul naopak nenabídne žádnou formu multiplayeru. Jde mu o maximální realismus a cinematický zážitek. Samotní autoři novinku popisují jako směs Firewatch a Ready or Not, která se obecně inspirovala realistickými FPS. Nejde jim ale o simulaci v pravém slova smyslu.

Za hrou stojí nezávislé francouzské studio DRAMA založené teprve v roce 2020. V tuto chvíli jej tvoří jen pár lidí. Zdůrazňuje přitom, že nejde o kolejnicovou střílečku ani FMV, ale real-time renderovaný gameplay. Momentálně je projekt stále na začátku, nemá stanovené datum vydání a hledá vydavatele nebo investory. K týmu se ostatně stále mohou připojit rovněž další vývojáři. V současnosti Unrecord míří jen na PC, ale autoři nevylučují v budoucnu podporu dalších platforem.

Pár dalších podrobností můžete najít na oficiálním webu nebo třeba na Steamu.

Nahlásit chybu v článku

10

Napsat komentář

Další články
Nahoru