Football Manager 2023, Sega, Football Manager 2023 vyjde v listopadu i na PS5

Football Manager 2023 vyjde v listopadu i na PS5

Láká na Ligu mistrů nebo předběžný přístup. Touch verze se vrací také na mobily

Zdroj: Sega
9. 9. 2022
Název: Football Manager 2023 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , , Žánr: Datum vydání: 8. 11. 2022

Společnosti Sega a Sports Interactive oznámily, že Football Manager 2023 vyjde 8. listopadu a míří také na PlayStation. Sem se přitom vrací po dlouholeté absenci. Na domácí konzoli od Sony vychází vůbec poprvé a v minulosti se série objevila jen na handheldech PlayStation Vita a PlayStation Portable. V posledních letech si autoři hlasitě stěžovali, že na Xboxu je hra k dispozici, ale na PS5 nikoli, protože nedostali dev kity od Sony. Situace se zjevně vyřešila. Na PS4 už nicméně novinka nedorazí.

PC verze sice bude existovat v krabicové verzi, ale uvnitř hráči najdou namísto disku jen kód na digitální verzi.

Nový ročník se objeví také ve službě Apple Arcade. Kdo si hru předobjedná na PC či Mac, může se zase těšit na dvacetiprocentní slevu a do hry se bude moci pustit dříve – přibližně o dva týdny. Třeba na Steamu je v tuto chvíli hra v nabídce za 48 eur namísto budoucích 60 eur. Konzolová verze má být samozřejmě ušitá na míru gamepadům a předplatitelé Game Passu se zase mohou těšit, že v této službě najdou verzi pro PC i Xbox.

Po roční absenci se hra v Touch edici vrací na také na Switch. K dispozici bude rovněž Football Manager 2023 Mobile pro iOS a Android. Dozvěděli jsme se rovněž, že PC verze bude sice existovat v krabicové verzi, ale uvnitř hráči najdou namísto disku jen kód na digitální verzi. Celé balení má být také ekologičtější.

Liga mistrů, Evropská liga a Evropská konferenční liga

Nové funkce se studio Sports Interactive teprve chystá oznámit. Podrobností se prý dočkáme v nadcházejících týdnech. Už nyní ale víme, že letošní ročník přinese nové licencované soutěže, jako jsou Liga mistrů, Evropská liga a Evropská konferenční liga. Autoři říkají, že nový ročník má představovat důležitý krok pro celou značku a připomínají, jak dlouho je fanoušci žádali o port pro PlayStation.

Reflektují také, že loni nevydali verzi Touch pro iOS a Android, což bylo podle nich těžké rozhodnutí, které mnohé hráče zklamalo. Partnerství s Apple Arcade comebacku podle nich pomohlo. Další podrobnosti o hře se máme dozvědět v říjnu.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru