Football Manager 22 vyjde rovnou v Game Passu

Na konzolích si ho zahrajete opět pouze na Xboxu. Nový ročník dorazí už začátkem listopadu

Zdroj: Sega
10. 9. 2021
Název: Football Manager 2022 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 9. 11. 2021 Platformy: , , , , Žánr:

Ačkoliv načasování nebylo vzhledem ke včerejší PlayStation Showcase úplně ideální, nemělo by zapadnout oznámení nového ročníku oblíbeného Football Manageru od Sports Interactive. Vývojáři vydali první trailer a do popředí předsunuli také informace o trvajícím partnerství s Microsoftem. Výsledkem bude uvedení hry do knihovny Game Passu hned ode dne vydání, které připadá na 9. listopad. K dispozici navíc bude také Xboxová verze, která bude součástí předplatného Game Pass Ultimate a umožní hráčům přeskakovat mezi počítačem a konzoli při zachování veškerého postupu hrou. I nadále také platí, že se konzolové verze nedočkají hráči na PlayStationu, čímž se opakuje stav z loňského roku, kdy měl být hlavním důvodem fakt, že Sports Interactive údajně neobdrželi od Sony devkit PlayStationu 5.

Co se týče včerejšího oznámení, šlo pouze o formální potvrzení, že i letos Football Manager vyjde a stejně jako v uplynulém roce nabídne manažerům specifickou a přitažlivou zábavu při správě vlastního týmu. V čem bude nový Football Manager lepší nebo vylepšený oproti předchozímu dílu, však zástupci Sports Interactive nesdělili a odkazují hráče na přihlášku k odběru newsletteru. Radí také, aby hráči navštěvovali sociální sítě a připravili se na nášup prvních detailů o FM 22 na přelomu září a října, čemuž momentálně odpovídá i popis na Steamu či Epic Games Storu, kde bude hra nad rámec Game Passu pochopitelně také dostupná. Vývojáři samozřejmě slibují řadu sportovních výzev, nutnost dojít k úspěchu díky neutuchající píli při vedení vlastního klubu nebo o uvedení do pomyslné síně slávy, podaří-li se vám dokráčet až na vytyčený vrchol, veškeré další informace ale teprve přijdou a zápis tak pouze vyplňuje produktové stránky, aby lákání k předobjednávce nebylo úplně na slepo. Na každý pád je ale možné v tuto chvíli využít 10% slevu – budete-li si chtít hru zahrát právě ve verzích pro zmiňované distribuční kanály – takže za hru v tuto chvíli zaplatíte pouze 1260 korun namísto 1400.

Pokud tak ale učiníte, dostanete možnost zahrát si nový Football Manager přibližně o dva týdny dříve nežli všichni ostatní, což je standard, který platí již několik let. Žádné další výhody ale z předobjednávky nevyplývají, takže vše zůstává poměrně jasné a bez nutnosti obalovat nabídku diagramy a obrázky lákajícími na další obsah. Pokud byste nechtěli hrát na počítači a nevyužili byste ani verzi pro Xbox, Football Manager 22 bude pochopitelně dostupný i ve své mobilní  verzi pro iOS i Android a chystá se i Touch verze pro Nintendo Switch, případně tablety i PC.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru