Filmový Street Fighter má datum premiéry

Filmový Street Fighter má datum premiéry

Vylepší si napotřetí reputaci na filmovém plátně, nebo naváže na předchozí neúspěchy?

Zdroj: Universal Pictures (ilustrační, 1994)

Navzdory nedávné zprávě, že adaptaci nového Street Fightera mířícího na filmová plátna opouštějí zaneprázdnění režiséři Danny a Michael Philippou, jsme se dočkali oznámení data uvedení snímku do kin. Společnost Sony Pictures uvedla, že premiéra filmu od společnosti Legendary Entertainment vznikající ve spolupráci přímo s Capcomem, byla stanovena na 20. března 2026. Ovšem podobně jako u pokračování Super Mario Bros. ve filmu v tuto chvíli nevíme nic dalšího.

Práce na filmu, který se pokusí napravit reputaci filmových adaptací této slavné bojovkové série, byly oznámeny v dubnu 2023, ale doteď nejsou známé žádné bližší informace. Zatím tedy nevíme nic o zasazení, zápletce, zúčastněných postavách či hereckém obsazení. Kvůli již zmíněnému odchodu režisérů, který má na svědomí plánování, tak ve výsledku ani neznáme tvůrce, jež se o film postarají. Vzhledem k oznámení data uvedení je však jasné, že se s filmem již počítá, a ačkoli se jej v kinech dočkáme až za necelé dva roky, přípravy na natáčení a shánění nového režiséra musí v tuto chvíli probíhat. Snad se tedy v dohledné době dozvíme více. A snad bude výsledek lepší než v minulosti.

První filmový Street Fighter: Poslední boj z roku 1994 s Jean-Claude Van Dammem se bohužel zařadil mezi nechvalně známé filmy podle her. A o moc lépe na tom nebyl ani film Street Fighter: Legenda z Hong Kongu či Legenda o Chun-Li z roku 2009. Abychom však sérii a jejímu zpracování nekřivdili, hodí se zmínit zdařilé minisérie Street Fighter: Assassin’s Fist z roku 2014 a Street Fighter: Resurrection z roku 2016, jež se od fanoušků dočkaly pozitivních ohlasů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru