Everywhere, Exředitel Rockstaru představuje svou druhou hru

Exředitel Rockstaru představuje svou druhou hru

Leslie Benzies loni na Gamescomu ukázal Everywhere, a právě v něm se zrodí MindsEye

Zdroj: Build a Rocket Boy
24. 3. 2023

Už loni v květnu jsme vás informovali o ambiciózním plánu nového studia Build a Rocket Boy, které se pustilo do vývoje hry Everywhere. Záhy se ukázalo, že projekt bývalého ředitele Rockstaru Leslieho Benziese není hrou v pravém slova smyslu, ale jakousi virtuální platformou, která bude nabízet další herní zážitky. Přirovnali jsme koncept k Ready Player One s tím, že v základu by už Everywhere mělo donést první herní zážitek, který jsme následně ve značně roztříštěném teaseru mohli sledovat v prvním traileru z Gamescomu. Nutno ovšem podotknout, že informace o AAA příběhové hře zaměřené na multiplayer a s možností tvořit vlastní světy, které budou sociálně propojeny, byly značně neurčité a situace se začíná měnit až teď, díky informacím magazínu VGC, který byl do studia pozván a mohl se na projekt podívat. Jenže zmatení do určité míry pokračuje, když se lidé z Build a Rocket Boy rozhodli oznámit druhý projekt – MindsEye – který podtrhne význam Everyhwere coby platformy tím, že vyjde v rámci ní. Zdá se vám to trochu nepřehledné? Nejste sami.

První, co vás v traileru na MindsEye patrně zaujme, je herec Alex Hernandez, kterého můžete znát jako Lincolna Claye z Mafie III. Skutečnost, že se objevuje v záběrech, však přináší ještě větší zmatení, protože se jeho tvář mihla i ve zmiňovaném teaseru na Everywhere jako takové. Vývojáři přitom na dotaz novinářů, jak o tom informuje magazín VGC, potvrdili, že se skutečně jedná o dva oddělené AAA projekty. Co se týče MindsEye, mělo by jít o akční adventuru s otevřeným světem, ve kterém se budeme právě v Hernandezově kůži potýkat s chamtivými korporacemi, konspiračními teoriemi a nepřátelskými technologiemi, jejichž tvůrci si zřejmě chtějí podmanit společnost. Je však důležité ještě jednou podtrhnout, že MindsEye vyjde exkluzivně v rámci platformy Everywhere, která by měla dorazit už v průběhu roku 2023. To se ovšem netýká MindsEye, o jehož vydání vývojáři z Build a Rocket Boy nemluvili.

Stále ale platí, že by oba projekty skrze Everywhere měly využít sociální hub Utropia, společně s nejrůznějšími biomy rozprostírajícími se kolem něj. V Utropii bude moci hráč vstupovat do různých oblastí, v nichž bude čekat odlišný herní zážitek s možností vlastní tvorby obsahu. Stále totiž platí, že by hráči měli mít možnost upravovat svět kolem sebe podle svého, i když zase nevíme, do jaké míry to ovlivní celkový zážitek. Konkrétněji se nicméně mluví o vlastních závodech a akčních minihrách, které budou hratelné i online a hráči je budou moci pohodlně sdílet s ostatními. Vývojáři rovněž vzkázali, že jejich projekty nebudou žádným způsobem napojeny na blockchain a nepřijdou s žádnými NFT, takže alespoň v tomto ohledu můžeme očekávání nastavit správně.

Pokud bychom se měli vrátit k Utropii, ony oblasti jsou alespoň prozatím čtyři. Specializují se na souboj, závody, zábavu a sběratelství, což dává vcelku jasně najevo, co v nich hráči zažijí. Společně s nástroji na tvorbu vlastního obsahu – ARC-adia – budou například jako v Robloxu vytvářet vlastní hry nebo jen dílčí modely či bloky pro sebe i ostatní a dokonce na nich vydělávat. V biomu určeném ke sběratelství se pak všechny vytvořené věci střetnou a hráči si je budou moci prohlížet, případně mezi nimi objevovat nové věci. Po herní stránce, tedy alespoň v souvislosti s tím, co vytvoří sami lidé z Build a Rocket Boy, však bude nejzajímavější zábavní oblast s magickými dveřmi pojmenovanými herní lobby. Právě tam se měl přehrát trailer na Minds-eye a právě odsud budou hráči vstupovat do jednotlivých epizod vznikající hry. Jedna bude příběhová, druhá třeba více zaměřená na multiplayer, a co je pro Everywhere podstatné, všechny vytvořené součásti pro Minds-eye a, hádáme, další projekty, budou opět dostupné v ARC-adii pro další budování obsahu.

Co se týče monetizace, vývojáři naznačili, že hra bude obsahovat prémiové, ale i bezplatné části, podle VGC ale ještě není model přesně nastaven a vývojáři jej nechtěli komentovat. Redaktoři magazínu si ale všimli hned několik různých měn, za které bude možné odemykat obsah, včetně součástí editoru, případně si zprostředkovaně za skutečné peníze kupovat kosmetická vylepšení pro vlastní postavu. Je také možné, že hráči budou platit za obsah od vývojářů – typicky právě za jednotlivé epizody Minds-eye a dalších her, ani tady ale ještě rozhodnutí nepadlo a celé tohle neurčité představování zakončujeme na pořád dosti nejasné vlně.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru