Fortnite, Epic Games, Epic Games kupují autory Horizon Chase

Epic Games kupují autory Horizon Chase

Ze studia Aquiris se stane základ Epic Games Brasil a bude se věnovat obsahu pro Fortnite

Zdroj: Epic Games
20. 4. 2023
Název: Fortnite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 7. 2017

Společnost Epic Games oznámila akvizici brazilského týmu Aquiris Game Studio. Stalo se tak po 16 letech od založení firmy, která vznikla v roce 2007. Aquiris sídlí v Porto Alegre a dnes zaměstnává skoro 200 lidí. Akvizice ale nepřišla jako blesk z čistého nebe. Epic už přibližně před rokem investoval do studia Aquiris. Z něj se teď stane základ nového týmu Epic Games Brasil, prvního studia Epicu v Latinské Americe.

Aquiris se proslavil retro závodní arkádou Horizon Chase, ale úspěch měla i jeho hra Wonderbox. Jeho vývojáři teď mají vytvářet obsah a zážitky pro Fortnite. Podpora starších her tím ze strany týmu nekončí, ale autoři už se těší, že přispějí k budoucnosti Fortniru, uvedl šéf Aquiris Mauricio Longoni, který se stal novým ředitelem Epic Games Brasil. Aquiris se podle něj vypracoval na výkladní skříní herního vývoje v Brazílii a Latinské Americe a díky tomu, že jsou teď součástí Epic Games, se dostane místním vývojářům ještě větší pozornosti.

Horizon Chase ve Fortnitu?

Výkonný viceprezident pro vývoj her v Epic Games Alain Tascan chválí Aquiris za jeho nesporný talent vytvářet inovativní hry a přitáhnout zájem hráčů z celého světa. Je podle svých slov nadšený, že může tým přivítat v Epic Games. Založením Epic Games Brasil chce firma víc zakořenit v tomto regionu a zaměřit se na zdejší talenty.

Nicméně se zdá, že radost z oznámení nemusí mít ti, kteří se těšili na další hry v podání Aquiris. Zpráva sice explicitně neříká, že už další tituly tým nevyvine (doufejme, že ano), ale vyznívá spíš tak, že jejich prioritou bude Fortnite. V minulosti takto Epic koupil studia Chair Entertainment, Psyonix, Mediatonic nebo Harmonix.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru