V říjnu můžeme znovu prožít kariéru Ayrtona Senny

Legendárního pilota F1 připomene rozšíření závodů Horizon Chase. Přinese pohled z kokpitu

Zdroj: Aquiris Game Studio
27. 9. 2021

Zatímco na legendární monoposty F1 jsme si v letošních formulích od Codemasters museli nechat zajít chuť a na plnohodnotnou historickou formulovou hru už dlouho jen marně čekáme, jedna legenda si našla cestu do titulu, od kterého byste to možná nečekali. Kariéru Ayrtona Senny si můžete připomenout a prožít v dosud největším rozšířením pro retro závody Horizon Chase. A nepochybně není náhodou, že autoři hry z týmu Aquiris Game Studio pochází z Brazílie stejně jako samotný Ayrton Senna.

Úplnou novinkou bude first person režim, kdy můžeme závod sledovat přímo z kokpitu.

Expanze Senna Forever vyjde už 20. října na PC, PS4, Xboxu One, Xboxu Seris, Switchi, iOS a Androidu. Za 6 eur se můžete těšit na poctu legendárnímu jezdci, která přinese nové vozy i tratě i další funkce inspirované kariérou slavného pilota. Část výtěžku z prodeje rozšíření přitom půjde na podporu vzdělávacích programů pod hlavičkou Ayrtona Senny.

Autoři nás lákají na nový singlový kariérní režim s pěti nostalgickými kapitolami. Úplnou novinkou bude first person režim, kdy můžeme závod sledovat přímo z kokpitu. Jde o speciální exkluzivitu expanze Senna Forever. Totéž platí pro možnosti závodní strategie. Můžete zvolit nastavení vozu podle podmínek každé trati a aktuálního počasí.

V režimu šampionátu lze vybírat z 18 různých týmů a odemknout přes 30 aut. Okruhové závodění můžeme ovládnout ve třech různých kategoriích. A nemusíme hrát a vzpomínat na Sennu jen sami. Do lokálního multiplayeru se mohou zapojit až čtyři hráči naráz na rozdělené obrazovce. Tento režim ale nebude k dispozici v mobilních verzích.

Vývojáři připomínají, že Horizon Chase vznikl jako pocta klasickým závodním hrám z osmdesátých a devadesátých let. Na první pohled připomíná třeba slavný Out Run od Segy. Mnozí z autorů v té době byli ještě děti a sledovali skutečné závody se svými rodinami, jak to ostatně ukazuje i nostalgická upoutávka. Vývojáři říkají, že Senna Forever je zhmotněním vášní pro videohry, závodění, rodinu a Ayrtona Sennu.

Tým Aquiris sídlí v Porto Alegre v Brazílii a založen byl v roce 2007. Dnes zaměstnává přibližně 170 lidí. První verze Horizon Chase vyšla v roce 2015 na iOS a Android a později dorazila také na PC a konzole.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru