Embracer čekají další propouštění a zavírání studií

Embracer: Restrukturalizace je hotová

Skupina ukončila bolestivé zeštíhlování. V tuto chvíli neplánuje žádné akvizice, ale ani prodej

Zdroj: koláž/Vortex
30. 3. 2024

Nejčernější dny má mít skupina Embracer za sebou. Naznačuje to alespoň její šéf Lars Wingefors. Při setkání s investory prohlásil, že nákladnou a bolestivou restrukturalizaci považuje za ukončenou. Povedlo se tak splnit původní plán, který počítal s tím, že v březnu bude hotovo. V důsledku restrukturalizace bylo ztraceno víc než 1300 pracovních míst. Úsporná opatření firma přijímala třičtvrtě roku a padlo jim za oběť desítky rozpracovaných her.

Embracer chce dělat lepší hry

Trochu paradoxně při ukončení restrukturalizace byl Wingefors během hovoru s investory dotázán, zda je Embracer připraven na další akvizice. Na to naštěstí odpověděl, že na to je opravdu příliš brzy. Nejvyšší prioritou je nyní zajistit úspěšné a efektivní fungování do budoucnosti. Podle Wingefors musí především zajistit zvýšení ziskovosti. Toho chce Embracer dosáhnout “jednoduše” tak, že bude dělat lepší produkty a hry.

Prodej Gearboxu měl za restrukturalizací podle Wingeforse udělat tečku. Teď má být z Embraceru opět štíhlejší a lépe zacílená společnost. Možná se tak minimálně zčásti Embracer vrátí ke své dřívější fungující strategii většího počtu méně nákladných her s nižším rizikem. Takto konkrétně to nicméně nikdo neformuloval. Wingefors také prozradil, že jsou na týdenní bázi oslovováni společnostmi, které chtějí něco od Embraceru koupit. Ale nic dalšího už není podle něj na prodej.

V Gearboxu se po prodeji znovu propouštělo

Na veřejnost se ovšem dostala ještě informace, že několik hodin po oznámení prodeje Gearboxu na firmu dopadlo další propouštění. Podle příspěvků na sociálních sítích několik lidí přišlo o práci poté, co bylo řečeno, že Gearboxu koupí společnost Take-Two Interactive. Upozornil na to magazín Insider Gaming. Není jasné, kolik lidí přesně bylo propuštěno, a firmy Gearbox ani Take-Two Interactive zatím tyto zprávy nekomentovaly.

Embracer se v poslední vlně zbavil společností Gearbox a Saber Interactive. V rámci restrukturalizace zrušil studia Volition nebo Free Radical Design. V mnoha dalších studií propouštěl a rušil hry. Restrukturalizace v různé míře dopadla třeba na týmy Eidos-Montréal, Crystal Dynamics, Beamdog, Zen Studios, Fishlabs, New World Interactive, 3D Realms, Slipgate Ironworks, Lost Boys Interactive nebo Black Forest Games.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru