EA pracuje s Marvelem na třech akčních adventurách

EA pracuje s Marvelem na třech akčních adventurách

K Iron Manovi a údajnému Black Pantherovi se přidává další. Ve finále může být her víc

Zdroj: ilustrační foto, Square Enix
1. 11. 2022

Společnost Electronic Arts se rozhodně netají tím, že uzavřela dlouhodobé partnerství se společností Marvel a pustila se do nadšeného vývoje her, jako tomu bylo kdysi před lety v souvislosti s licencí na Hvězdné války. První projekt, na kterém pracuje EA Motive, veřejně zmiňuje v tiskových prohlášeních, případně nechává o projektu – i když velmi obecně – mluvit jeho autory. O zbývajících hrách se ale dosud dozvídáme pouze z náznaků a neoficiálních zpráv, na základě kterých vzniká přesvědčení, že druhým titulem s licencí komiksového giganta bude Black Panther. Nyní EA potvrzuje, že hry jsou ve vývoji hned tři a naznačuje, že se číslo může například díky úspěchu či spokojenosti obou stran do budoucna ještě růst.

„Electronic Arts oznamuje zahájení dlouholeté spolupráce s Marvelem na vývoji minimálně tří akčních adventur, které budou dostupné pro PC a konzole,“ uvádí tisková zpráva, která byla zveřejněna v noci z pondělí na úterý. „Každá z těchto her přijde se svým vlastním příběhem, zasazeným od univerza Marvelu, přičemž první z nich je singleplayerová third-person akční adventura Iron Man, na které se pracuje v Motive Studios,“ dodávají lidé z EA. Provozní ředitelka Laura Miele dodává, že lidé ze společnosti Electronic Arts je dlouholetými fanoušky Marvelu a spojení označuje za úžasný moment nejen pro vývojáře, ale výhledově také pro hráče. „Máme radost, že můžeme přivítat Marvel v rodině EA a jsme přesvědčeni, že spolupráce přinese výjimečné hry pro naše hráče,“ říká provozní ředitelka.

Z druhé strany se rovněž ozývají nadšená zvolání, za nimiž stojí výkonný viceprezident Marvel Games Jay Ong. I on si nesmírně váží navázaného partnerství, v rámci kterého hledali ty nejlepší týmy na světě, které budou moci vyslat oblíbené postavy za novými dobrodružstvími. „Jsme hrdí na to, že jsme nadšenými a kreativními spolupracovníky vývojářů, kteří mají možnost vytvořit něco jedinečného a skutečně pozoruhodného,“ potvrdil podle očekávání Ong a vyseknul poklonu vznikajícímu Iron Manovi. „Hra Iron Man bude stát na originálním příběhu, který využívá bohatou historii této postavy, zprostředkovává komplexnost, charisma a tvůrčí genialitu Tonyho Starka a umožní hráčům pocítit, jaké to je skutečně hrát za Iron Mana,“ dodává pak tisková zpráva ve stále velmi obecném popisu chystané novinky.

Co se týče ostatních projektů, jak už bylo uvedeno výše, mohutně se spekulovalo právě o Black Pantherovi, jak jsme vás ostatně na Vortexu informovali. Už v červenci o hře mluvil novinář Jeff Grubb a byl poměrně konkrétní. V souladu s informacemi z nové tiskové zprávy tvrdil, že Black Panther bude akční adventurou, která je však ve smyslu vývoje v opravdu rané fázi. Přidal však, že pracovní název projektu zní Rainier, který má odkazovat na stejnojmennou horu nacházející se přibližně 90 kilometrů od Seattlu. A právě v tomto městě má sídlit nový tým, který vede někdejší šéf studia Monolith Kevin Stephens, který na hře pracuje. Grubb také s odvoláním na své zdroje potvrdil, že Black Panther ve hře zemře, čímž by se alespoň částečně mohl opakovat model nedávno vydaných Gotham Knights. Předjímat ale nebudeme, také s přihlédnutím k tomu, že se plány mohou měnit, případně Grubb nemusel obdržet přesné informace.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru