Dragon’s Dogma II, Capcom, Dragon’s Dogma II má na kontě 2,5 milionu prodaných kusů

Dragon’s Dogma II má na kontě 2,5 mil. prodaných kusů

Hra na tato čísla dosáhla za pouhých 11 dní. Před prvním dílem výrazně vede

Zdroj: Capcom
2. 4. 2024
Název: Dragon’s Dogma II Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 22. 3. 2024

Společnost Capcom oznámila, že druhý díl série Dragon’s Dogma dosáhl na hranici 2,5 milionu prodaných kusů, a to za pouhých 11 dní od svého uvedení. Díky tomu má značka na kontě více než 10 milionů prodaných kusů a očekává se, že číslo v nadcházejících měsících stále poroste. Jak uvádí například magazín IGN, první díl se po měsíci vyšplhal na hranici 1 milionu prodaných kusů, v tomto ohledu je tedy pokračování výrazně úspěšnější, což ale nepřišlo jen tak, samo od sebe.

Jak Capcom upozornil v tiskové zprávě, společnost vynaložila úsilí i prostředky k tomu, aby k Dragon’s Dogma II přilákala hráče prvního dílu, ale také nováčky, kterým by se mohl titul zalíbit například díky specifickým herním mechanismům nebo designem světa. „Společnost uspořádala různé celosvětové propagační aktivity s cílem přilákat nejen dlouhodobé fanoušky série, ale i nováčky. Patří k nim i spuštění bezplatné aplikace, která umožnila vytvořit si před vydáním hry avatara hráče a hlavního pawna,“ dodává japonská společnost. Potvrzuje také, že vývojáři jsou připraveni do hry přidávat nové prvky a vylepšovat hru podle požadavků hráčů i na základě problémů, které se v titulu objeví.

V tomto ohledu zatím nejvážnější kritika mířila na optimalizaci hry, ať už se jedná o PC nebo konzole, ale později se začaly objevovat také poznámky k nepříliš nápaditým nepřátelům, komplikovanosti fast travelu nebo kameře, která stěžuje specifické souboje a výtky se objevily i na konto nemožnosti pohodlně spustit novou hru, případně si postup ukládat do profilů podle vytvořených postav. Capcom nicméně v tomto bodě nevyjmenovává nic konkrétního a pouze odkazuje na oficiální stránky hry do sekce updatů, kde se hráči dozví pravidelně vše podstatné. „Capcom je odhodlán naplnit očekávání všech svých podílníků posouváním úrovně možností herního vývoje za účelem vytváření zábavných herních zážitků,“ končí pak krátká tisková zpráva v duchu obvyklých frází.

Nic to ovšem nemění na tom, že se Dragon’s Dogma II mnoha hráčům zalíbilo a bude zajímavé i nadále porovnávat prodeje pokračování s původní hrou. Více se o titulu dočtete v našem archivu, případně můžete zamířit rovnou k recenzi.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru