Dragon’s Dogma II, Capcom, Dragon’s Dogma II dorazí na konci příštího března

Dragon’s Dogma II dorazí na konci příštího března

Capcom uspořádal avizovanou prezentaci. Přináší řadu novinek a krásné záběry

Zdroj: Capcom
29. 11. 2023
Název: Dragon’s Dogma II Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 22. 3. 2024

Před několika dny informovala společnost Capcom, že již brzy promluví o pokračování akčního RPG Dragon’s Dogma. Fanoušci na hru čekají už několik let, první větší ukázky se však dočkali až letos na Tokyo Game Show, ovšem bez detailů stran data vydání, po kterém hráči lační nejvíce. Včerejší prezentace ale kromě nových záběrů a novinek o hře tohle přání konečně splnila a my si tak do redakčního kalendáře můžeme připsat další lákavý termín – 22. března 2024 – který platí pro vydání hry na PC, PS5 a Xboxu Series.

Přibližně 15minutovou prezentací prováděl game director Hideaki Icuno a producent Jošiaki Hirabajasi, kteří v průběhu vysílání představili nová monstra, střípky příběhu, podívat jsme se mohli také na velké město Vermund nebo třídu hrdiny Trickster. Vše bylo protkáno opravdu pěkně vypadajícími záběry a snad i bez ohledu na to, zda znáte první díl a řadíte se k fanouškům, se vám pohled na hru musí zamlouvat. Abychom byli konkrétnější, můžeme začít u zmíněných monster, konkrétně obra Talose a způsoby, jak s tímhle kolosem bojovat. Útočit lze třeba velkou balistou, nicméně se naskýtá i možnost vylézt na obra po vzoru Shadow of the Colossus a cíleně útočit na citlivá místa. Pokud byste však chtěli být kreativní, můžete si osedlat gryfa a nechat se na obra přenést vzduchem.

Co se týče zasazení, Dragon’s Dogma II se bude odehrávat na stejném místě jako první díl, vývojáři ale svět umístili do paralelního vesmíru, takže známé věci nemusí platit a nepochybně dojde i na řadu dalších odlišností. Platit by nicméně mělo, že příběh bude podle očekávání vyprávět o ukradeném srdci hlavního hrdiny – jednoho z Arisenů – který by se měl v kontextu světa Dragon’s Dogma vydat na lov draka, jenž byl oním zlodějem. Vše se ale v Dragon’s Dogma II zkomplikuje kvůli vysoké politické hře dvou znesvářených národů, královstvím Vermund a Battahl, které mají odlišný postoj k vyvoleným Arisenům a bezemočním Pawnům. Uprostřed toho všeho se pak bude muset hráč zorientovat, zřejmě si i vybrat stranu a hlavně splnit svůj hlavní úkol.

Vývojáři přirozeně nechtěli prozrazovat víc, než je nezbytně nutné, osobně se mi ale zápletka a příběhové scény v novém videu zamlouvaly o kousek víc než podobné ukázky z posledního Final Fantasy, vše ale samozřejmě bude záviset na tom, jak dopadne Dragon’s Dogma II coby samotná hra. V tomto ohledu se vývojáři zaměřili na představení nové třídy hrdiny, v úvodu zmiňovaného Trickstera, který v boji využívá kouřových bomb a z nich vytvořených iluzí dalších bojovníků a nejrůznějších efektů. Jde o třídu vyhovující hráčům, kteří se nechtějí zapojovat do příliš těsných soubojů, Dragon’s Dogma II ale přirozeně nabídne i další bojové styly, takže jde skutečně jen o možnost či novou vrstvu zážitku.

Jak už bylo uvedeno výše, pokud se nestane nic neočekávaného, hra dorazí 22. března 2024 a vývojáři dali k dobru i hardwarové nároky PC verze. Pokud budete chtít hrát ve FullHD rozlišení, bude vám stačit procesor Intel Core i5 10600, resp. AMD Ryzen 5 3600 a lepší, grafická karta GTX 1070 nebo RAdeon RX 5500 XT a 16 GB operační paměti. V případě hraní ve 4K a 30 fps byste pak měli disponovat procesorem Intel i7 10700, resp. AMD Ryzen 5 3600X, grafickou kartou alespoň RTX 2080 nebo Radeon RX 6700 a shodnou velikostí RAM. Samozřejmě by ale hráči měli podle Capcomu počítat s tím, že pokud chtějí hrát v 60 fps, případně se vyhnout jakýmkoliv problémům a pádům frameratu, musí počítat s ještě vyššími nároky.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru