Dragon Age: Dreadwolf, Electronic Arts, Dragon Age: Dreadwolf bude představen v létě

Dragon Age: Dreadwolf bude představen v létě

Propouštění v EA nemělo na vývoj vliv. Hra by mohla vyjít už v průběhu tohoto roku

Zdroj: Electronic Arts
2. 3. 2024
Název: Dragon Age: Dreadwolf Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Nedávné informace o propouštění ve společnosti Electronic Arts s sebou samozřejmě přinesly řadu otázek ohledně rozpracovaných projektů. Jedním z nejočekávanějších je bezpochyby Dragon Age: Dreadwolf, čtvrtý díl oblíbené série RPG, který je ve vývoji už poměrně dlouho a zprávy vám o něm přinášíme už od roku 2019. Jak vývojáři z BioWare slíbili na konci loňského roku, hra se má představit v létě, a na tomto termínu se nemění nic ani po zmiňovaném propouštění. Hra by měla být navíc v poslední fázi svého vývoje, a jak naznačuje novinář Jeff Grubb, potenciálně bychom se jí mohli dočkat ještě letos.

Začněme tím, že na oficiálních stránkách série Dragon Age se i nadále objevuje informace, že hra bude „plně představena v létě 2024“. Na plánech se tedy alespoň prozatím nic nemění, což je ale na druhou stranu – s přihlédnutím k oznámení už na konci roku 2018 – poměrně žádoucí. Ještě pozitivnější ale je, že novinář Jeff Grubb během včerejšího vysílání svého pořadu Game Mess Decieds, otevřeně mluvil o tom, že podle informací od svých zdrojů očekává vydání v průběhu letošního roku. „Slyšel jsem, že to vyjde letos. Tak to je, jsou si tím prý dost jistí,“ řekl dokonce Grubb, byť samozřejmě připustil, že v rámci spekulací není nikdy nic stoprocentně potvrzené. Na každý pád má ale tým Dragon Age v BioWare mít vše nastavené tak, aby mohli Dreadwolf konečně letos pustit mezi hráče a ukončit tak 10leté čekání na další díl. Jeff Grubb také mluvil o tom, že by měla platit informace o letním představení, nezná však přesnější datum a stát se to podle něj může v podstatě kdykoliv.

Co se týče hry jako takové, naposledy jsme o ní slyšeli právě na konci loňského roku. Vývojáři tehdy přinesli další teaser, který ale příliš sdílný nebyl. „Stojíme na pokraji změn. Tento svět překypuje příběhy a postavami, které čekají na setkání s vámi. Osud tohoto světa balancuje na ostří nože,“ komunikovali vývojáři prostřednictvím videa a připomněli zákoutí kontinentu Thedas, která navštívíme. Jmenovitě Ferelden, Kirkwall nebo Orlais, ale také pustinu Anderfels, kanály a věže Antivy nebo Rivian a blankytná moře. Prý toho ale má být mnohem víc, což bychom měli začít blíže odhalovat už za pár měsíců. Vývojáři loni v prosinci uvedli, že si chtějí být jistí, že přinesou hru s očekávanou kvalitou, a proto si údajně dávají tak na čas, snad to tedy bude stát za to.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru