Ace Combat 7: Skies Unknown, Bandai Namco Entertainment, Do Ace Combatu přiletí Tomcat a Super Hornet z Top Gunu

Do Ace Combatu přiletí Tomcat a Super Hornet z Top Gunu

V placeném DLC se dočkáme nových emblémů a v multiplayeru zazní slavná titulní skladba

Zdroj: Revell/Top Gun
29. 4. 2022
Název: Ace Combat 7: Skies Unknown Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:
Datum vydání:
18. 1. 2019
11. 7. 2024 (Switch)

Ve středu nás příjemně překvapila zpráva, že letecká akce Ace Combat 7: Skies Unknown od společnosti Bandai Namco dostane nějaký dodatečný obsah inspirovaný filmem Top Gun: Maverick. V tu chvíli se nám zoufale nedostávalo detailů a co je možná ještě zajímavější, příslušné tweety z oficiálních kanálů na sociálních sítích zase z nějakého důvodu zmizely. Český distributor hry, kterým je společnost Cenega Czech, nám ale přeci jen dodatečně poskytl pár dalších detailů.

Nový balíček se má jmenovat jednoduše Top Gun: Maverick Aircraft Set a stále platí, že vyjde někdy na jaře. V tuto chvíli už vývojáři otevřeně mluví o nových letadlech v množném čísle a inspirovaná samozřejmě budou slavným filmem, respektive filmy. Kromě letounů přibudou také nové emblémy, kterými hráči zdobí své stroje zejména v multiplayeru, a rovněž slavná titulní skladba, která bude také znít v on-line dogfightech.

Titulní skladbu původního filmu Top Gun Anthem, kterou původně zkomponoval Harold Faltermeyer, pak pro hru upravil dlouholetý skladatel série Ace Combat Keiki Kobajaši.

S jistotou už také vím, že půjde o placený balíček. Pojďme se ale podívat blíže na slíbené stíhače. Tím prvním bude podle očekávání F/A-18E Super Hornet od společností Boeing a McDonnell Douglas. Tím druhým pak slavný F-14 Tomcat, který vyráběla firma Grumman. Oba letouny by se měly objevit také v novém filmu, ale k tomu se ještě dostaneme. Titulní skladbu původního filmu Top Gun Anthem, kterou původně zkomponoval Harold Faltermeyer, pak pro hru upravil dlouholetý skladatel série Ace Combat Keiki Kobajaši.

Vraťme se ale ještě na skok ke slíbeným letounům. Letoun F-14 s měnitelnou geometrií křídel byl hlavní hvězdou původního filmu z roku 1986 a přirozeně i mnoha pozdějších herních adaptací. Šlo o dvoumístný stroj, který vstoupil do služby už v sedmdesátých letech jako náhrada za F-4 Phantom II na letadlových lodích. Americké námořnictvo jej vyřadilo v roce 2006 a od té doby je jeho jediným uživatelem paradoxně íránské letectvo, které tyto stroje získalo ještě před islámskou revolucí.

Zdroj: Ace Combat 7/F-14D Super Tomcat

V novém filmu ovšem přesedlá Pete „Maverick“ Mitchell na letoun F/A-18 Super Hornet. I když by se ve filmu měl objevit i slavný Tomcat, Super Hornet v americkém námořnictvu a na letadlových lodích tuto legendu nahradil. Stíhač založený na F/A-18 Hornet vstoupil do služby v devadesátých letech a používá se dosud.

Zdroj: Ace Combat 7/F/A-18F Super Hornet

Jenže pozor, ani jedno z letadel není samozřejmě v Ace Combatu tak docela novinkou, viz okolní obrázky. V sedmém dílu se objevil coby ovladatelný stroj F-14D Super Tomcat i F/A-18F Super Hornet. A v rámci placeného DLC Cutting-edge Aircraft Series Set jsme se rovněž dočkali F/A-18F Super Hornet Block III. Nejde tak o plnohodnotné novinky v pravém slova smyslu, ale spíš se dočkáme jiných verzí známých strojů.

Zdroj: Ace Combat 7/F/A-18F Super Hornet Block III

Jak už připomínal Zdeněk ve středu, na základě mimořádného úspěchu posledního dílu vydavatel už odstartoval práce na plnohodnotném pokračování. Informace o novém DLC ale znovu rozdmýchaly také spekulace o možném next-gen upgradu stále dobře vypadající sedmičky. Novou péči by si určitě zasloužila. Vzhledem k tomu, že Bandai Namco nemluví o žádné nové misi nebo obsahu pro jednoho hráče, zřejmě nemůžeme počítat s tím, že s Top Gunem do hry přilétne něco víc. To je přirozeně trochu škoda, protože hry podle tohoto filmu obvykle bývalý právě takovými leteckými arkádami, jako je Ace Combat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru