Kingdom Come: Deliverance, Deep Silver, Warhorse Studios, Deskovka Kingdom Come se chystá na svou kampaň

Deskovka Kingdom Come se chystá na svou kampaň

Po roce příprav bude spuštěna v září. Plnohodnotná česká verze je v řešení

Zdroj: Boardcubator
17. 8. 2022
Název: Kingdom Come: Deliverance Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , , Žánr:
Datum vydání:
13. 2. 2018
2024 (Switch)

Minulý rok byla oznámena oficiální desková hra ze světa Kingdom Come, která nás ovšem zavede v příběhu o něco dále, a to už do období husitských válek a roku 1421. Deskovka nesoucí poměrně prostý název Kingdom Come: Deliverance – The Board Game ovšem obsahově ani hratelně prostá nebude, jak už víme z jejího loňského představení. Už tehdy jsme se mohli o hře dozvědět řadu podstatných věcí, i to, jak bude vypadat, jak se bude hrát a co všechno nabídne, během necelého roku od oznámení ovšem tvůrci z brněnského studia Boardcubator přinesli řadu detailních pohledů a postupně ji dotahovali do konce. Nyní se však deskovka přesouvá do další fáze, navíc velice důležité – tou je plánovaná crowdfundingová kampaň na Gamefound, jejíž začátek byl dnes oznámen – spuštěna bude již 12. září.

Kampaň včetně makety hry byla připravena na Gamefound již loni, byla ovšem neaktivní, zato se tam postupně zájemci mohli dozvědět spoustu nových informací s tím, jak tvorba hry postupovala a jak se i začínala hrát. Postupně tak byly odhalovány fotky figurek, hrací desky a samotné mapy, karty, kostky nebo jak jsou zpracované herní mechanismy, které se i v deskové podobě drží žánru RPG. Tvůrci navíc opakovaně ukazovali i průběh hraní na svém YouTube, kde navíc hovořili o vzniku a postupu prací na hře. Jedním z hostů byl kupříkladu i Tobias Stolz-Zwilling ze studia Warhorse, přičemž ten pochopitelně nebyl jediným člověkem z Warhorse, který již měl možnost si deskovku vyzkoušet, jelikož vzniká ve spolupráci se studiem.

Tvůrci deskovky se dle svých vlastních slov zaměřili na pohlcující zážitek, který nabídla videohra, a snažili se jej přenést z počítačů a konzolí i na stůl. S tím úzce souvisí i samotné vyprávění a historická přesnost. „Naším cílem je vytvořit společensky pohlcující zážitek pro skupinu hráčů, na rozdíl od původního přístupu výhradně pro jednoho hráče,“ uvádějí tvůrci ve svém posledním příspěvku, kde rovněž upozorňují na blížící se začátek kampaně. To by ovšem mohlo být značně náročné uhlídat, jak pro hru, tak pro hráče, což je důvod, proč je deskovka doplněna o mobilní aplikaci, jež je nedílnou součástí hry. Aplikace nejenže reaguje na to, co se ve hře děje, ale umožňuje plné ponoření do příběhu.

Další důležitou součástí jsou kromě všeho, co je na stole, i zvuky. Nejedná se totiž o pouhé ruchy, ale komplexní a adaptivní zvukový design, který deskovku též o něco více propojí s původní videohrou. Tento mechanismus tvůrci konzultovali s nikým jiným než s Adamem Sporkou, který stojí za adaptivní hudbou v Kingdom Come: Deliverance. Sporka není jediným vývojářem, který na deskovce spolupracoval, kromě něj se zapojil i designér Ondřej Bittner, jenž se zde ujal role narativního konzultanta.

To celé navíc doplňují dialogy, jak již víme z minulého roku. Ty jsou namluveny profesionálními herci a výsledek by měl jistým způsobem navozovat dojem rozhlasové hry, právě i společně s veškerou hudbou a doprovodnými ruchy. Před rokem jsme ovšem zatím nevěděli nic o možných plánech na překlad či spíše celkové lokalizování hry. Tato otázka byla celkově častá ze strany hráčů, a nejen těch českých. V posledním příspěvku se proto tvůrci věnovali i tomuto tématu.

Je možné, že se dočkáme plnohodnotné české verze.

Výslednou hru rozhodně chtějí mít ve více jazycích, nikoli pouze v angličtině. Překlad hry by se v takovém případě každopádně neomezil pouze na hrací plochu nebo karty, ale i na namluvené dialogy, tedy v jistém slova smyslu dabing. Už nyní mají být v řešení různé možnosti. Současně se tvůrci ptají fanoušků, v jakém dalším jazyce by hru ocenili, přičemž v základní nabídce ankety je kromě angličtiny pět jazyků – němčina, španělština, francouzština, polština a pochopitelně i čeština – zájemci o jiný jazyk se však mohou též vyjádřit v komentářích. Zatím samozřejmě není nic jisté, ale je příjemné vědět, že je možné, že se dočkáme plnohodnotné české verze.

Pokud máte v plánu deskovku od 12. září v kampani podpořit, nezapomeňte ji už nyní v kampani sledovat, díky čemuž posléze získáte dárek za „věrnost“. Připravenou stránku kampaně můžete nalézt na tomto odkazu. Na závěr připomeňme, že hra bude určena pro jednoho až čtyři hráče a její hraní by mělo zabrat zhruba dvě hodiny. Pokud vás zajímá nějaké další info, naleznete jej pochopitelně přímo u samotné kampaně či na oficiálních stránkách Boardcubatoru, případně i v našem starším článku.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru