Kingdom Come: Deliverance, Deep Silver, Warhorse Studios, Pracuje se na deskové hře Kingdom Come: Deliverance

Pracuje se na deskové hře Kingdom Come: Deliverance

Vzniká v brněnském studiu Boardcubator. Doprovodí ji aplikace se soundtrackem a dialogy

Zdroj: Boardcubator
21. 9. 2021
Název: Kingdom Come: Deliverance Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , , Žánr:
Datum vydání:
13. 2. 2018
2024 (Switch)

Vývojáři ze studia Warhorse spolupracují s brněnským výrobcem deskových her na oficiální hře ze světa Kingdom Come: Deliverance. Společnost Boardcubator vezme hráče zpět do Českého království, ovšem už v době husitských válek a konkrétně roku 1421. Čeká na ně podobně vypjatý příběh, kterým si prošel hrdina videohry Jindřich, s tím rozdílem, že hra je zamýšlena jako singleplayer i kooperace až pro čtyři hráče. Jedno dohrání by mělo zabrat přibližně 2,5 hodiny a Kingdom Come: Deliverance – The Board Game – jak se deskovka oficiálně jmenuje – se nebude spoléhat jen na papírový plán a obvyklé propriety.

Jak upozorňují autoři z Boardcubatoru, nedílnou součástí deskovky bude také mobilní aplikace, skrze kterou si budou moci hráči vyslechnout příběhové dialogy s profesionálním dabingem a zaposlouchat se také do adaptivního soundtracku pro navození té správné středověké atmosféry. Aplikace bude také zdrojem všech doprovodných informací a stane se svého druhu průvodcem celého dobrodružství. Autoři deskové hry rovněž počítají s propracovaným systémem vývoje jednotlivých postav, jako kdybyste hráli tradiční videoherní RPG. Čeká vás vylepšování jednotlivých postav, přerozdělování atributů a hlavně všudypřítomné hody kostkou, budete-li chtít postoupit dál. V tomto ohledu by oficiální desková hra nemusela hráče penalizovat za kreativitu a autoři naznačují, že pokusit se budete moci o cokoliv, bez ohledu na to, jestli vaše postava má pro konkrétní činnost vlohy, nebo ne.

Právě to, co ve hře uděláte, by mělo být tím nejdůležitějším, nešlo by to však bez živoucího světa, který bude umět na hráčovy činy a rozhodnutí reagovat. I na tomto místě autoři deskovky popisují, že budete moci dělat cokoliv – mluvit s ostatními postavami, bojovat s nimi, obcházet je potichu ve stínech, snažit se probojovat z obklíčeného Sázavského kláštera a hlavně se snažit přežít v narůstajícím napětí mezi křižáky a Husity. Co přesně bude úkolem jednotlivých scénářů, zatím vývojáři tají, do vydání hry ale přeci jen ještě zbývá nějaký čas.

Ještě před tím, než by měla oficiální desková hra Kingdom Come: Deliverance v roce 2023 dorazit na pulty obchodů, čeká jí crowdfundingová kampaň na portále Gamefound, kde je už připravena maketa. Na stránkách tohoto portálu se ale až do příštího roku nedozvíte nic navíc, takže nezbývá než čekat na další detaily, zahrnující i informace o lokalizaci. Zatím se totiž nezdá, že by se počítalo s jiným nežli anglickým jazykem, což se ale může pochopitelně změnit.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru