Denuvo představilo novinku proti leakům

Denuvo představilo novinku proti leakům

Nová ochrana TraceMark umožní do her přidat vodoznak a snáze dohledat šiřitele úniku

Zdroj: Irdeto
19. 3. 2024

Společnost Irdeto stojící za známou a (ne)oblíbenou protipirátskou ochranou Denuvo na Game Developers Conference 2024, která včera odstartovala, představila zbrusu novou technologii nazvanou TraceMark for Games. Ta se nemá přímo starat o další zabezpečení softwaru, do něhož bude Denuvo implementováno, nýbrž o zahrnutí vodoznaku, díky němuž bude pro vývojáře snadnější vystopovat původce úniku, pokud k nim dojde.

Podle společnosti Irdero má samotná přítomnost této technologie působit jako obranný prvek, který už sám o sobě případné útočníky či šiřitele odradí od tohoto počínání a šíření obsahu a materiálu, který rozhodně nemají oprávnění šířit. TraceMark for Games umožní vývojářům do svého softwaru a jeho souborů umístit jedinečné ID, a to viditelně i bez jakýchkoli stop a známek o tom, že je taková ochrana přítomna. Samotný nástroj byl navržen především pro dokončovací fáze vývoje těsně před vydáním, kdy je potřeba hry nechat testovat či rozesílat recenzentům a tvůrcům obsahu. „V Irdeto rozumíme výzvám, kterým čelí herní komunita, a TraceMark je naším závazkem zajistit ochranu těchto cenných zdrojů po celou dobu jejich životního cyklu. Těšíme se na pozitivní dopad, který to bude mít na odvětví,“ uvedl za společnost Niels Haverkorn.

TraceMark může být zároveň kombinován přímo se samotnou ochranou Denuvo Anti-Tamper, což má vydavatelům a vývojářům umožnit ještě lépe kontrolovat a zabezpečit, ale současně distribuovat svůj obsah. „S uvedením TraceMark for Gaming nastavujeme nový protipirátský standard v herním průmyslu. Toto inovativní řešení představuje nejen významný milník pro Irdeto, ale také velký skok v ochraně tvůrčích a finančních investic herních vývojářů po celém světě,“ uvedl rovněž Haverkorn. Otázkou nicméně zůstává, zda to nějak (negativně) ovlivní i samotné hry, jejichž vývojáři bývají mnohdy kvůli ochraně Denuvo a horšímu běhu her kritizováni, což se v minulosti skutečně prokázalo například u Resident Evil Village.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru