Datum vydání Final Fantasy XVI se dozvíme do konce roku

Podle producenta to může být říjen nebo listopad. Hra je ve finální fázi svého vývoje

Zdroj: Square Enix
19. 9. 2022
Název hry: Final Fantasy XVI Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Final Fantasy XVI bylo prostřednictvím prvního traileru představeno už před dvěma lety na PlayStation Showcase. Od té doby hráči museli skousnout fakt, že se vývoj kvůli pandemii koronaviru neočekávaně protáhnul a trpělivě čekat, než lidé ze Square Enix přinesou nové informace. Tak se stalo letos v červnu, kdy jsme se mohli konečně podívat na gameplay záběry, k nimž však měli vývojáři zpětně ještě několik slov. Chtěli přinejmenším rozptýlit obavy ze soubojového systému a potvrdili, že Final Fantasy XVI nenabídne kompletně otevřený svět, ale jednotlivé rozlehlé lokace. Tohle všechno pak provázel příslib, že hra dorazí během léta 2023 a vývojáři budou podle slov producenta Naokiho Jošidy už brzy připraveni na to, aby zveřejnili přesné datum.

O hře mluvil oblíbený Yoshi-P během proběhnuvší Tokyo Game Show a potvrdil, že už příští měsíc – tedy v říjnu – dorazí další trailer. Jeho obsahem může být v podstatě cokoliv, potenciálně ale bude nositelem očekávané zprávy a na jeho konci se rozsvítí konkrétní termín, ve kterém můžeme nové Final Fantasy očekávat. Protože je ale zdrojem zprávy japonský blog Livedoor, musíme se spolehnout pouze na strojový překlad z japonštiny, který několik překladačů interpretuje různě. Klidně se tak může stát – například podle překladače Deepl – že nejprve dorazí trailer a až měsíc poté bude zveřejněno datum vydání. Ať už to ale dopadne jakkoliv, vývoj se blíží ke svému konci a vývojáři budou v nadcházejících měsících mohutně testovat.

To potvrdil sám Jošida, který uvedl, že je tým doslova v poslední fázi vývojového náporu s tím, že některé části hry ještě nefungují podle představ. Plné ruce pak mají například zvukaři, kteří pracují s obrovským množstvím natočených či vytvořených efektů a ještě asi nějakou dobu pracovat budou. „Koncept hry připomíná jízdu na horské dráze. Jamile se do ní pustíte, už se nedá zastavit. Akce a příběh jsou srostlé dohromady,“ komentoval pak Jošida podobu hry a potvrdil, že se tým neustále zabývá zpětnou vazbou od testerů a skupin, které už Final Fantasy XVI hrály s vidinou pomoci vývojářům vybrousit celý zážitek co nejblíž k dokonalosti. „Protože je hra tak akční, vynaložili jsme spoustu prostředků na přípravu obrovského množství mechanismů, aby si ji mohli užít i lidé, kteří na akční hry moc nejsou,“ dodal pak producent.

Na závěr připomínáme, že se Final Fantasy XVI odehrává ve světě jménem Valisteha, která je protknutá horami blyštících se krystalů pojmenovaných Motherecrystals. Alespoň tak o hře mluvil Jošida v listopadu 2020. Doplnil, že právě o tyto krystaly v příběhu půjde, když se stanou důvodem k rozpoutání velké války. Do ní vstoupí mladý rytíř Clive Rosfield – hlavní hrdina hry – který bude chránit svého mladšího bratra Joshuu, jenž je spojen s bájným Fénixem a má díky tomu schopnost užívat síly ohně Eikonů (summonů). Joshua je tzv. Dominant, tedy požehnaná bytost a dokáže se ve Fénixe přeměnit za účelem ochrany svého národa. Na malého chlapce ale může být toto břemeno až příliš těžké, a proto bude mít po boku svého bratra, který by mu měl podle Jošidy dovolit i nechat proniknout na povrch své dětské já. Třetí do party pak bude Jill Warrick, která vyrůstala společně s bratry v rodině Rosfieldů, byť pochází ze Severních oblastí a měla být zárukou společného míru.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru