Immortals Fenyx Rising, Ubisoft, Další podrobnosti o zrušeném pokračování Immortals

Další podrobnosti o zrušeném pokračování Immortals

Axios potvrdil pravost uniklého obrázku. Stopovali bychom zvířata a orientovali se dle hvězd

Zdroj: Ubisoft/Tech4Gamers
22. 8. 2023
Název: Immortals Fenyx Rising Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 3. 12. 2020 Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 3. 12. 2020

O zrušeném pokračování hry Immortals Fenyx Rising jsme na Vortexu už opakovaně psali. Teď přišel s dalšími podrobnostmi Stephen Totilo v článku na magazínu Axios. Zatímco první díl byl přirovnávám k Breath of the Wild, dvojka zasazená do Polynésie se měla inspirovat hrami Elden Ring a The Legend of Zelda: The Wind Waker, prozradily zdroje Axiosu. Projekt s kódovým označením Oxygen se začal vyvíjet v roce 2021 a primárně na něm pracovalo studio Ubisoft Québec. Tým měl k dispozici nějaké polynéské konzultanty, ale jinak byl prý relativně malý, protože Ubisoft většinu zdrojů soustředil na Assassina.

Na základě rozhodnutí, která bychom učinili v příběhu, bychom dostávali různá tetování. V tomto směru popis hodně připomíná animovaný film Odvážná Vaiana a postavu Mauiho.

Letos na jaře interní demo nabízelo už několik hodin hry a rozhodovalo se, zda se do projektu pustí víc peněz, anebo se ukončí. Totilo potvrdil, že loni uniklý obrázek skutečně ukazoval možnou podobu hlavního hrdiny, ale hráči by měli možnost si svého protagonistu upravit sami včetně pohlaví. V průběhu hry by si hrdina získal přízeň různých bohů, osvojil nadpřirozené schopnosti a dokonce dokázal transformovat svou podobu a měnit se v různá zvířata, jak už jsme psali dřív. Na základě rozhodnutí, která bychom učinili v příběhu, bychom dostávali různá tetování. V tomto směru popis hodně připomíná animovaný film Odvážná Vaiana a postavu Mauiho.

Hráči by cestovali z ostrova na ostrov, přičemž každý by byl fiktivní verzi existujících míst jako Nový Zéland, Tahiti, Velikonoční ostrovy nebo Havaj. Naše akce by ovlivňovaly svět okolo nás a cílem prý bylo maximálně hru odlišit od ostatní produkce Ubisoftu. Nebyla by to jen jedna velká mapa plná bodů, kde by nás šipka naváděla k našemu dalšími cíli. Vývojáři Oxygenu plánovali zbavit se podobných pomocníků a hráči by se museli víc snažit přijít na to, kam mají jít. Stopovali by zvířata, sledovali vítr a orientovali by se podle hvězd, což zní docela pěkně. Inspirací byl, jak už bylo řečeno, Elden Ring, který se skvěle prodával, i když hráče nevodí svým světem za ruku.

Jak je i z uniklého obrázku patrné, hra měla nabídnout realističtější grafickou stylizaci.

Na rozdíl od některých dřívějších neoficiálních zpráv ale Axios tvrdí, že pokračování Immortals by se zbavilo vypravěče z prvního dílu. Zmizel by také důraz na logické hádanky a větší roli by naopak hrál příběh a hráčova rozhodnutí v něm. Jak je i z uniklého obrázku patrné, hra měla nabídnout realističtější grafickou stylizaci, což by podle mě bylo možná spíš na škodu. Jeden ze zdrojů Axiosu také tvrdí, že Ubisoft zvažoval, že by hra dostala úplně novou značku a nešlo by o pokračování Immortals.

Nicméně Ubisoft měl obavy, zda ambiciózní projekt nebude příliš nákladný. Přesto prý vývojáře překvapilo, když se dozvěděli, že je hra zrušena. Pokračování Immortals je jen jednou z mnoha zrušených her od Ubisoftu v poslední době a firma se nijak netají tím, že se chce raději soustředit na své největší a nejspolehlivější značky.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru