Další model PS5 má mít odpojitelnou mechaniku

Další model PS5 má mít odpojitelnou mechaniku

Tvrdí to Tom Henderson. Nová revize má dorazit příští rok. Sony počítá s vyššími prodeji

Zdroj: ilustrační foto, Paulo Manso Animation
20. 9. 2022

Renomovaný insider Tom Henderson přichází prostřednictvím magazínu Insider Gaming se zprávou, že společnost Sony chystá na příští rok uvedení nového modelu konzole PlayStation 5. Ačkoliv by se nejednalo o velké překvapení, Henderson od svých zdrojů obeznámených se situací v Sony přináší i detaily o podobě nové revize, která vás pravděpodobně mírně překvapí. Pokud se naplní slova známého insidera, dočkáme se odlehčeného modelu s odpojitelnou optickou mechanikou. Co víc, nový model konzole by měl údajně zcela nahradit ty stávající, byť pro tento krok nepřináší Henderson žádný bližší časový rámec.

„Konzole, která je v současnosti pojmenována jako „šasi D“, bude mít téměř identický hardware jako stávající konzole, které jsou na trhu,“ uvádí Henderson a hned v úvodu svého článku tak částečně utíná naději, že by konzole mohla být výkonnostně ještě lepší. „Nejpřekvapivější novinkou nového PlayStationu 5 je však to, že bude mít odpojitelnou optickou mechaniku. Ta bude připojena ke konzoli pomocí dalšího USB-C portu na zadní straně,“ dodává insider. Co se týče prodeje, podle Hendersona se bude konzole prodávat buďto samostatně – bez mechaniky – nebo v balení s ní. Zároveň bude samotná mechanika volně k prodeji, takže ji bude možné dokoupit nebo získat náhradní, pokud se porouchá po záruční době.

„Moje zdroje také naznačily, že ačkoliv je mechanika odnímatelná a přenosná, nebude narušovat estetiku konzole,“ dodává insider a tvrdí, že po připojení nebudete mít pocit, že je ke konzoli připojeno něco externího. Je tedy otázkou, zda v konzoli bude slot se záslepkou nebo se mechanika připojí do prázdného místa a vyplní tak celkový prostor podoby konzole. Tato informace nicméně naznačuje, že se může poměrně dramaticky proměnit podoba celé konzole, a doufejme směrem k menší a tenčí nežli doposud. Nakonec, sama společnost Sony už tímto směrem vykročila, minimálně co se hmotnosti zařízení týče.

Informaci o nové podobě PlayStationu 5 pak Tom Henderson doplňuje také interním výhledem stran množství prodaných kusů konzole v příštím roce. K novým zákazníkům by prý mělo zamířit 18,5 milionů kusů konzolí s tím, že pouze 12 milionů z nich by mělo zahrnovat současné modely a zbytek výše popisovanou revizi. Henderson rovněž upozorňuje, že poslední oficiální čísla orámovaná letošním červnem hovořila o 21,7 milionech prodaných kusů, což by znamenalo poměrně značný nárůst a navýšení výrobních kapacit snad i proto, že by veškeré komponenty včetně čipů mohly být výhledově dostupnější.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru