V Austrálii se objevil nový odlehčený model PS5

Zatím není jisté, co všechno z konzole Sony vyjmula. Chybí přibližně půl kila vnitřností

Zdroj: Sony
29. 8. 2022

Společnost Sony uvedla na trh nový model konzole PlayStation 5. S touto informací přišel australský magazín Press Start, který si všiml změny na domácím trhu. Řeč je o modelové řadě CFI-1200, konkrétně pak modelech CFI-1202A a 1202B, představujících verzi PS5 s mechanikou a bez ní. Podle informací zmíněného magazínu mělo dojít k zahájení prodeje až 15. září, na základě komunikace s několika obchodními řetězci ale vyšlo najevo, že model už je v oběhu a Austrálie byla vybrána jako první region. Konzole jsou podle Press Start dostupné v obchodech EB Games, Harvey Norman a JB Hi-Fi, a to přibližně od minulého týdne.

Z pohledu hráčů mimo Austrálii jsou nicméně důležitější informace o onom zeštíhlení konzole, které se neprojevuje na vnějším designu. Ten zůstává stále stejný a na pohled se skutečně žádným způsobem neliší od předchozích modelů. Pokud si ale revize 1202A a 1202B potěžkáte, ucítili byste 600, resp. 500gramový rozdíl oproti základním verzím konzole PlayStation 5. Konkrétní hmotnost modelu s optickou mechanikou je nyní 3,9 kilogramů z původních 4,5 kilogramů a modelu bez mechaniky 3,4 kilogramů z původních 3,9 kilogramů. Nesmíme ovšem zapomínat na to, že jedno odlehčení konzole už přišlo v červenci loňského roku, kdy hmotnost klesla na 4,2, resp. 3,6 kg.

Jenže zatímco loni bylo takřka obratem patrné, že redukce hmotnosti přišla díky inovovanému heatsinku, informace o modelech 1202A a B zatím konkrétní nejsou. Sony se prozatím nevyjádřila k dotazům předních magazínů a ještě je zřejmě příliš brzy na to, aby některý z majitelů konzoli rozebral a přímo porovnal se staršími revizemi. A to ne nikoliv proto, že by se k nim nikdo nedostal, ale jednoduše proto, že ne všichni majitelé jsou zběhlí v hardwaru, jako ostatně uvádí i sami redaktoři magazínu Press Start. Budeme tudíž muset čekat, až se nový model rozšíří do ostatních regionů a ujme se jich někdo zkušený, výsledky by mohly být s přihlédnutím k rozdílu ve hmotnosti poměrně zajímavé.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru