Cities: Skylines II, Paradox Interactive, Cities: Skylines II vyjde na konzole až příští rok

Cities: Skylines II vyjde na konzole až příští rok

Říjnové datum vydání PC verze se nemění. Vývojáři potřebují více času pro zajištění kvality

Zdroj: Paradox
1. 10. 2023
Název: Cities: Skylines II Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , Datum vydání: 24. 10. 2023

Fanoušci budovatelských městských simulátorů se již brzy dočkají vydání očekávaného pokračování Cities: Skylines z roku 2015 od finského studia Colossal Order. Hra se později dostala i na konzole, v případě Cities: Skylines se ovšem konzoloví hráči měli dočkat ve stejný čas jako ti počítačoví. Tak se ovšem nakonec nestane, jelikož byly konzolové verze odloženy až na příští rok, původní datum vydání pro PC – tedy 24. října 2023 – zůstává nadále v platnosti, ubezpečili vývojáři.

Studio Colossal Order společně s vydavatelem Paradox Interactive oznámily odklad konzolových verzí kvůli potřebě dalších prací, aby vývojáři dosáhli svých nastavených cílů ohledně kvalit a výkonu. „Usilovně pracujeme na tom, abychom hru připravili na vydání 24. října,“ stojí ve zprávě, která se objevila na oficiálním fóru a na sociálních sítích. „Jelikož chceme našim hráčům poskytnout ten nejlepší zážitek, aktualizujeme vydání pro Xbox a PS5 na jaro 2024,“ oznámilo studio. Dodatečný čas má vývojářům umožnit se soustředit na vše potřebné napříč platformami. Automaticky došlo ke zrušení předobjednávek a o upřesnění data vydání budou informovat později. Zároveň se nic nemění na vydání hry v rámci Game Passu, kde bude od prvního dne dostupná pro PC a později pak i pro Xbox. V souvislosti s PC verzí byly zveřejněny nové HW nároky.

Ačkoli je budovatelská strategie jako Cities: Skylines pohodlnější a vhodnější pro hraní na PC, předchozí vydání prvního dílu na konzolích PlayStation 4 a Xbox One v roce 2017, na Nintendo Switch v roce 2018 a na PlayStation 5 a Xbox Series letos v únoru sklízelo pozitivní ohlasy. Původně plánované vydání pro PlayStation 5 a Xbox Series ve stejnou chvíli s verzí pro PC řadu hráčů potěšilo, ti si teď však budou muset přece jen počkat pár měsíců navíc.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru