Leave No One Behind: la Drang, Gaming 301, Česká strategie Leave No One Behind dostala VR verzi

Česká strategie Leave No One Behind dostala VR verzi

Válku ve Vietnamu teď můžete zakusit ve virtuální realitě. Nová verze se ale prodává zvlášť

Zdroj: Gaming 301
11. 10. 2022
Název: Leave No One Behind: la Drang Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 2. 3. 2022

Letos v březnu vyšla válečná strategie Leave No One Behind: Ia Drang zasazená do Vietnamu od českého studia Gaming 301. Možná si ještě vzpomenete, že když jsme vám hru představovali poprvé loni v červnu, psali jsme, že nabídne i VR verzi. Na ni ale nakonec při premiéře nedošlo. VR režim byl odložen, aby se autoři mohli věnovat vyladění klasické verze a později přijít s optimálním fungováním ve virtuální realitě. Vývojáři si nebyli jistí, kdy bude VR režim hotový, ale počítali s tím, že bude nezbytné hru upravit tak, aby člověk nemusel skákat zběsile z místa na místo jako v tradiční hře. Protože by to nemuselo být pohodlné.

Teď už je ovšem VR edice venku a na Steamu ji najdete pod názvem Leave No One Behind: Ia Drang VR. Jedná se o samostatný titul. Klasická verze se prodává za 25 eur a VR také. Případně můžete sáhnout rovnou po bundlu za 35 eur. Na vydání nás upozornil Ladislav Štojdl s tím, že ven šla novinka tak trochu potají, takže na Steamu už je nějakou dobu k dispozici. Oddělené je i hodnocení. Originál má od 144 uživatelů 54 procent kladných hodnocení. Leave No One Behind: Ia Drang VR má zatím jen 9 recenzí, které jsou smíšené.

Samotní autoři k novější verzi poznamenávají, že podle nich nabízí lepší ponoření do hry. Tým zdůrazňuje, že nejde o dodatečné VR rozšíření, i když vychází později. Od počátku byla hra vyvíjena s tím, že nabídne režim virtuální reality. Doslova můžeme podle vývojářů létat po bojišti a spatřit bitvy z bezprostřední blízkosti i strategického pohledu. Stále jde o náročnou strategii, kde se musí hráč starat o různé aspekty boje, dodává studio Gaming 301.

Kontaktovali jsme autory a snažíme se zjistit další podrobnosti o případných rozdílech v hratelnosti mezi oběma verzemi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru