Česká strategie Leave No One Behind dostala VR verzi

Válku ve Vietnamu teď můžete zakusit ve virtuální realitě. Nová verze se ale prodává zvlášť

Zdroj: Gaming 301
11. 10. 2022
Název: Leave No One Behind: la Drang Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 2. 3. 2022 Platformy: Žánr:

Letos v březnu vyšla válečná strategie Leave No One Behind: Ia Drang zasazená do Vietnamu od českého studia Gaming 301. Možná si ještě vzpomenete, že když jsme vám hru představovali poprvé loni v červnu, psali jsme, že nabídne i VR verzi. Na ni ale nakonec při premiéře nedošlo. VR režim byl odložen, aby se autoři mohli věnovat vyladění klasické verze a později přijít s optimálním fungováním ve virtuální realitě. Vývojáři si nebyli jistí, kdy bude VR režim hotový, ale počítali s tím, že bude nezbytné hru upravit tak, aby člověk nemusel skákat zběsile z místa na místo jako v tradiční hře. Protože by to nemuselo být pohodlné.

Teď už je ovšem VR edice venku a na Steamu ji najdete pod názvem Leave No One Behind: Ia Drang VR. Jedná se o samostatný titul. Klasická verze se prodává za 25 eur a VR také. Případně můžete sáhnout rovnou po bundlu za 35 eur. Na vydání nás upozornil Ladislav Štojdl s tím, že ven šla novinka tak trochu potají, takže na Steamu už je nějakou dobu k dispozici. Oddělené je i hodnocení. Originál má od 144 uživatelů 54 procent kladných hodnocení. Leave No One Behind: Ia Drang VR má zatím jen 9 recenzí, které jsou smíšené.

Samotní autoři k novější verzi poznamenávají, že podle nich nabízí lepší ponoření do hry. Tým zdůrazňuje, že nejde o dodatečné VR rozšíření, i když vychází později. Od počátku byla hra vyvíjena s tím, že nabídne režim virtuální reality. Doslova můžeme podle vývojářů létat po bojišti a spatřit bitvy z bezprostřední blízkosti i strategického pohledu. Stále jde o náročnou strategii, kde se musí hráč starat o různé aspekty boje, dodává studio Gaming 301.

Kontaktovali jsme autory a snažíme se zjistit další podrobnosti o případných rozdílech v hratelnosti mezi oběma verzemi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru