Leave No One Behind: la Drang, Gaming 301, Vzniká nová česká strategie z války ve Vietnamu

Vzniká nová česká strategie z války ve Vietnamu

Leave No One Behind se inspirovalo Údolím stínů. Titul nabídne klasickou i VR verzi

Zdroj: Gaming 301
1. 6. 2021
Název: Leave No One Behind: la Drang Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 2. 3. 2022

Pokud máte rádi filmy jako Údolí stínů nebo Četa, měli byste zpozornět. Na obzoru se objevila nová česká hra. Válečná real-time strategie Leave No One Behind od studia Gaming 301 hráče zavede do Vietnamu a láká na klasickou, ale také VR verzi. O titulu jsme si povídali v posledním vidcastu s jeho spoluautorem Igorem Žmajlem, nyní se projekt formálně představuje veřejnosti. Autoři uvolnili první oficiální trailer a spustili stránku na Steamu.

V této taktické hře máme prožít některé z nejtěžších bitev války ve Vietnamu v roce 1965 mezi americkými a severovietnamskými jednotkami. Povedeme americké vojáky, kteří jsou cizinci v zemi daleko od domova, kde čelí početní převaze odhodlaného nepřítele. Jako velitel nebudeme mít na starost jen pěchotu, ale také dělostřeleckou a leteckou podporu. Klíčovou roli v boji sehrají helikoptéry jako prostředek transportu i zbraň.

Na co ani dělostřelectvo nestačí, vyřeší letectvo. Na pomoc vám přiletí stroje Douglas A-1 Skyraider a Boeing B-52.

Jak praví už titul hry, nikoho byste neměli nechat napospas, na každém životu záleží a všichni by měli být zachráněni. Středobodem celé hry bude bitva v údolí Ia Drang. Bitvy budou rozdělené do několika misí inspirovaných skutečnými událostmi. Narazíme ale rovněž na několik fiktivních scénářů. Většina misí se odehrává ve dne, ale vyzkoušíme si také boj v noci.

Autoři vymodelovali terén s pomocí satelitních dat a historických map. Skutečnosti odpovídá terén i flora, nicméně realitu vývojáři uzpůsobili také hratelnosti. Ve hře samozřejmě nechybějí autentické dobové zbraně jako M16, M79, Colt 1911 nebo M60. Vaše muže můžete různě přeskupovat, v boji sbírají zkušenosti a lze je podpořit posilami i novou technikou. Když jde do tuhého, zavoláte si na pomoc dělostřelectvo. K dispozici má různou munici, ale musíte si při zaměřování počínat obezřetně, varují autoři. Na co ani dělostřelectvo nestačí, vyřeší letectvo. Na pomoc vám přiletí stroje Douglas A-1 Skyraider a Boeing B-52.

Klíčovou roli ale, jak určitě dobře víte, ve Vietnamu sehrály helikoptéry. Samotní vývojáři připomínají, že se staly symbolem tohoto konfliktu. Kvůli náročnému terénu, chybějícím cestám a absenci fronty v tradičním slova smyslu pomáhali jejich piloti dopravovat vojáky, vybavení i poskytovali podporu v samotné boji. Těšit se můžeme na stroje Bell UH-1 a OH-6 Cayuse.

Vaše taktické volby a rozhodnutí v boji budou stejně důležitá jako management a ekonomická část. Za úspěchy na bojišti budeme získávat body a ty mají sloužit jako “platidlo” za posily, vybavení i leteckou a dělostřeleckou podporu. Musíte si ale počínat správně a padlé i raněné odnášet z bojiště. Pokud budete tento princip podle vývojářů ignorovat, přijdete o body. Všichni američtí vojáci by se měli vrátit domů. Ať už živí nebo mrtví.

Tým slibuje, že je hra nejen inspirovaná skutečnými událostmi, ale řídí se i reálnými mechanismy a taktikou boje. Autoři chtějí respektovat podle svých slov statečnost a oběti vojáků, kteří bojovali na obou stranách. Velmi je ovlivnila kniha We Were Soldiers Once… and Young, kterou napsal Hal Moore. Posloužila také jako předloha filmu We Were Soldiers (Údolí stínů) s Melem Gibsonem v hlavní roli. Autoři vřele doporučují knihu všem, kdo se chtějí dozvědět víc o pozadí událostí ze hry.

Leave No One Behind má vyjít ještě letos. Více podrobností o projektu najdete v pondělím vidcastu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru